Czterokrotnie zwiększył wartość domu i wystawił go na sprzedaż za 287 milionów złotych

Bartłomiej Baranowski
19.12.2017 14:37
A A A
Wnętrze budynku należącego do Vincenta Violi

Wnętrze budynku należącego do Vincenta Violi (zdjęcie ofertowe / zillow.com)

Gdzie są tak drogie nieruchomości? Oczywiście w Nowym Jorku! Miliarder Vincent Viola wystawił na sprzedaż swój apartament w Wielkim Jabłku za 80 milionów dolarów.

Miliarder Vincent Viola nabył swoją posiadłość w okolicach roku 2005. Od tego czasu jej wartość wzrosła czterokrotnie przez kolejne remonty przeprowadzane przez miliardera. Nieruchomość została kupiona za 80 milionów dolarów.

Zwiększył wartość czterokrotnie

Dom miliardera skrywa się w samym sercu Nowego Jorku, tuż obok Central Parku. Pod adresem 12 E 69th St kryje się niezbyt rzucająca się w oczy kamienica we włoskim stylu. Dopiero po wejściu, okazuje się być pełną blichtru budynkiem o wykończeniu drogiego Wersalu. Wnętrze jest pełne marmurów, złotych umywalek i nieco tandetnych żyrandoli. 

Dom został wybudowany w 1860 roku i należy do jednych z najlepiej zachowanych w dzielnicy Upper East Side. 

Posiada 19 pomieszczeń, a wśród nich sala kinowa, panic room, bar, siłownię i salę fitness, basen. A ponadto siedem sypialni, sześć łazienek i trzy tzw. powder-roomy. 

Anonimowy kupiec

Vincent Viola już wcześniej próbował sprzedać swój dom, lecz cena jaką żądał za budynek była zbyt wysoka. Budynek w 2013 roku został wystawiony na sprzedaż za kwotę 114 milionów dolarów - lecz nie znalazł nabywcy. Nawet obniżka do 98 milionów nie pomogła. Oferta została wycofana z rynku.

Wnętrze posiadłości należącej do Vincenta VioliWnętrze posiadłości należącej do Vincenta Violi zdjęcie ofertowe / zillow.com

Obecny nabywca zapłacił za dom 80 milionów dolarów, lecz nie ujawnił swoich personaliów. Niektóre nowojorskie dzienniki komentują, że kupcem jest znany chiński deweloper - Gongwen Dong. Lecz nie są to potwierdzone informacje. 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Poradniki Domiporta.pl