Ten dom istnieje naprawdę, ale wygląda inaczej! Gdzie kręcono teledysk do "Last Christmas"

Bartłomiej Baranowski
06.12.2017 12:19
A A A
Budynek, w którym kręcono wnętrza teledysku

Budynek, w którym kręcono wnętrza teledysku (zdjęcia ofertowe /allalin-apartments.com)

Piosenka "Last Christmas" oraz teledysk do tego utworu zna każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że był kręcony w Szwajcarii. A pensjonat z teledysku można wynająć za 135 euro za noc.

Czas szybko leci, a utwór "Last Christmas" ma już ponad 30 lat. Piosenka zespołu "Wham!" jest ponadczasowa. Zupełnie tak samo jak luksusowy kurort, w którym był nagrywany teledysk. 

Szwajcaria jak z teledysku

Teledysk do piosenki "Last Christmas" został nagrany w Szwajcarskiej miejscowości Saas-Fee, która jest znaną bazą narciarską określaną "Perłą Alp". Wioskę otacza 13 czterotysięczników, na których zbocza prowadzą 22 wyciągi. Wokół wioski znajduje się ponad 100 kilometrów tras narciarskich i biegowych.

Tak teraz wygląda pamiętny dom z teledysku 'Wham!'Tak teraz wygląda pamiętny dom z teledysku 'Wham!' flickr.com

Duet "Wham!" przyjechał do wioski na 5 dni wraz z grupką przyjaciół, która miała odegrać swoje role. Cały teledysk rozgrywa się tak naprawdę w dwóch domach. Ten ukazany z zewnątrz został odnaleziony w tamtym roku przez dwójkę turystów.

 

Deski już nie są wybejcowane na czarno jak w teledysku, ale trzeba pamiętać, że od momentu kręcenia minęło 30 lat. Budynek nadal ma swój urok. 

Dom do wynajęcia

Wszystkie sceny nagrywane wewnątrz były wykonane w pensjonacie Steinmatte Chalet w centrum Saas-Fee. Dom ten nadal można wynająć za niedużą kwotę 135 euro za noc. Dom oferuje piękny widok na dolinę oraz wnętrze, które jedynie nieznacznie się zmieniło od czasów nagrywania teledysku. I to wcale nie jest zaleta. 

W tym salonie odbywała się kolacja przyjaciół z teledysku 'Last Christmas'W tym salonie odbywała się kolacja przyjaciół z teledysku 'Last Christmas' zdjęcie ofertowe / http://allalin-apartments.com

W porównaniu do okolicznych pensjonatów Steinmatte Chalet nie ma się czym pochwalić. Wystrój przypomina to jak wyglądały pensjonaty 30 lat temu. Boazeria oraz zwykłe panele na podłodze nie oddają klimatu miejsca. A za podobną cenę w okolicy można otrzymać nocleg w dużo lepszych warunkach. 

Sass-Fee

Miejscowość jest znana nie tylko z powodu nieśmiertelnego teledysku, choć nadal jest on jednym z kół napędowych. Do tego stopnia, że 2014 roku (w 30-lecie powstania teledysku) część pensjonatów oferowała imprezy i noclegi w warunkach wystylizowanych na wczesne lata 80-te. Pracownicy byli ubrani zgodnie z ówczesną modą oraz mieli wystylizowane fryzury. Ale co najciekawsze, ceny za noclegi były na tym samym poziomie co w 1984 roku. 

Źródło: allalin-apartments.com

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Poradniki Domiporta.pl