Odwilż na rynku wynajmu mieszkań - Resi4Rent wchodzi na rynek

Odwilż to może za dużo powiedziane. Mowa na razie o platformie mieszkań na wynajem, której obsługą będzie zajmował się bezpośrednio deweloper. Być może jest to nowe otwarcie na rynku?

Platforma będzie największym prywatnym funduszem mieszkań na wynajem w Polsce. Podobne rozwiązania na zachodzie funkcjonują bardzo dobrze od wielu lat. 

Nowy, stary gracz

Za nową platformę odpowiada doświadczony na polskim rynku deweloper - Echo Investment. Platforma ma już ponad 1 200 mieszkań w budowie i kolejne 1 700 przygotowane do realizacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Według planów dewelopera pierwsi lokatorzy wprowadzą się pod koniec 2019 roku. 

Zgodnie z umową ramową, Resi4Rent będzie projektem joint-venture pomiędzy R4R Sarl - podmiotem kontrolowanym przez fundusz zarządzany przez jedną z czołowych firm zarządzających inwestycjami na świecie, który obejmie 70% udziałów, a Echo Investment, który obejmie pozostałe 30% udziałów. Echo będzie odpowiedzialne za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji, natomiast Resi4Rent będzie samodzielnie zarządzało gotową platformą. 

Zarabianie na wynajmie

Według najnowszych badań Property Index firmy Deloitte, tylko nieco ponad 15 procent Polaków wynajmuje mieszkanie, co jest znacznie niższym wskaźnikiem niż średnia w Europie. Przykładowo 23 procent Czechów, 24 procent Brytyjczyków, 30 procent Austriaków czy 54 procent Niemców mieszka w wynajmowanym lokum.

Resi4Rent to odpowiedź na zmieniający się sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i spędzamy wolny czas. Wchodzimy w ten nowy i interesujący, ale niezagospodarowany segment rynku z przekonaniem, że odpowiadamy na potrzeby coraz częściej migrujących mieszkańców miast.

- mówi Piotr Gromniak, wiceprezes Echo Investment odpowiedzialny za segment mieszkań na wynajem.

Twórcy platformy uważają, że instytucjonalny sektor mieszkań na wynajem będzie w Polsce stabilnym i rozwojowym biznesem z atrakcyjną stopą kapitalizacji, podobnie jak w innych krajach europejskich, jak Niemcy. 

Źródło: materiały prasowe / echo.com