Wiedźmin otrzyma skwer w Łodzi - rodzinnym mieście Andrzeja Sapkowskiego autora popularnych książek

Geralt z Rivii - postać znana z serii książek oraz gier komputerowych otrzyma swój skwer w Łodzi. Rodzinnym mieście autora książek o wiedźminie - Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek na świecie. Projekt uchwały nadającej imię wiedźmina jednemu ze skwerów w Łodzi przygotowały władze miasta. 

Skwer Wiedźmina

Teren pod skwer Wiedźmina ma zostać wyodrębniony z placu im. Komuny Paryskiej między ulicami Sienkiewicza, a Komuny Paryskiej. Cztery lata temu, w tym miejscu znajdował się tymczasowo skwer im. prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. 

Za tą inicjatywą stoi wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzyk. Uchwała napisana przez Kacprzaka ma zostać przyjęta przez magistrat 4 lipca 2018. A tabliczka może się pojawić na przełomie lipca i sierpnia. 

Andrzej Sapkowski 

Andrzej Sapkowski autor książek o wiedźminie od urodzenia mieszka w Łodzi. 10 lat temu autor otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta, a nazwa skweru ma być formą wyróżnienia dla autora z okazji jego 70-tych urodzin. 

Geralt z Rivii zabijał upiory. Mamy nadzieję, że dzięki jego patronatowi w centrum miasta żadne potwory się nie zalegną, a i rada miejska będzie bezpieczna

- mówi Kacprzak.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Więcej o:
Skomentuj:
Wiedźmin otrzyma skwer w Łodzi - rodzinnym mieście Andrzeja Sapkowskiego autora popularnych książek
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX