Kup dom znany z filmu "Pani Doubtfire"

Dom, w którym wystąpił rewelacyjny Robin Williams w filmie "Pani Doubtfire", można od jakiegoś czasu kupić. Scenografia legendarnego filmu to zasługa domu w centrum San Fransisco.

Ciężko to sobie wyobrazić, ale budynek który mogliśmy oglądać w 1993 roku na ekranach kin, ma ponad sto lat! Wybudowana w 1893 roku rezydencja w stylu wiktoriańskim posiadająca 3 piętra, ani trochę się nie zestarzała. Nadal wygląda wspaniale!

Budynek został zaprojektowany przez Joachima B. Mathisona, jego elewacja frontowa posiada wiele eleganckich elementów wykończeniowych, których mogą mu pozazdrościć budynki znajdujące się obok. 

Pierwszą zmianą jaką można dostrzec względem kinowego obrazu, są drzwi wejściowe. Nie są już białe, lecz wykończone w drzewie. Po wejściu do środka zmieniło się jeszcze więcej! Znana z filmu aranżacja w stylu shabby chic została zastąpiona bardziej nowoczesnym podejściem. I wygląda fenomenalnie, zwłaszcza w dobrze oświetlonym salonie. Rezydencja posiada 3 łazienki, 4 sypialnie, a wszystko to ulokowane na 220 metrach kwadratowych. Z okien widać doskonale całą zatokę San Francisco.

Aby zostać szczęśliwym posiadaczem tej nieruchomości, trzeba zapłacić na chwilę obecną prawie 4,5 miliona dolarów, czyli ponad 17 milionów złotych. Poprzednio kupiono ten dom za 1,4 miliona dolarów. Co i tak jest kwotą ponad dwukrotnie przebijającą średnią cenę nieruchomości w San Francisco. 

Źródło

Więcej o: