Nowy rekord Polski - działka kosztowała ponad pół miliarda złotych

Jedna z najbardziej atrakcyjnych działek w Warszawie zmieniła właściciela. Działka przy ulicy Towarowej 22 znajduje się niemal w samym sercu Stolicy.

Działkę wystawił na sprzedaż polski fundusz private equity - Griffin Real Estate. Cena wyniosła 120 milionów euro, czyli ponad 515 milionów złotych. Właśnie taką kwotę zapłaciły dwie spółki - Echo Investment oraz Echo Polska Properties (EPP). Firmy umówiły się na wpłatę 78 milionów złotych w momencie zakupu. Pozostałą kwotę uiszczą po spełnieniu odpowiednich warunków planistycznych. 

Firmy podzielą się zadaniami w czasie eksploatacji działki. Echo Investment zajmie się działką od strony deweloperskiej, natomiast Echo Polska Properties zajmie zarządzaniem powstałą inwestycją. Aby cała transakcja została zrealizowana wymagana jest jeszcze zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Cieszymy się bardzo, że sprzedajemy tę nieruchomość do Echo i EPP. Dzięki temu mamy pewność, że znajdzie się ona w dobrych rękach 

-powiedział Piotr Fijołek, Partner w GRE odpowiedzialny za transakcję.

Towarowa 22 to nieruchomość składająca się z kilkudziesięciu działek scalonych przez Griffin Real Estate w pięciu niezależnych transakcjach. W efekcie tych działań uzyskano największy teren pod zabudowę komercyjną zlokalizowany w centrum Warszawy o całkowitej powierzchni ok. 6,5 ha i potencjalnej powierzchni wynajmu ponad 100 tys. m.kw. \

Doradcą komercyjnym kupujących było CBRE i Savills, natomiast sprzedającym doradzał Colliers International.