Najbardziej nowoczesny akademik w Polsce już działa. W środku jacuzzi i ścianka do wspinaczki

Od niedawna w Krakowie działa jeden z najbardziej nowoczesnych domów studenckich w Polsce. W prywatnym akademiku LivinnX Kraków poza pokojami jedno lub kilkuosobowymi znajduje się także siłownia, sauna, sala do jogi czy jacuzzi. Do tej pory studenci wynajęli połowę z dostępnych miejsc.

Kolejki do kuchni, wspólna łazienka, zatłoczone pokoje z niewygodnymi łóżkami i meblami to obraz jaki widzimy przed oczami na hasło "akademik". Żadne z tych skojarzeń nie pasuje jednak do 7-kondygnacyjnego akademika LivinnX, który od połowy września rozpoczął swoją działalność w Krakowie. Nowoczesny budynek znajduje się przy ulicy Romanowicza 4 na krakowskim Zabłociu, w odremontowanym budynku, w którym dawniej mieściły się zakłady elektroniczne Telpod. 

Prywatny akademik LivinnX Kraków najnowocześniejszym domem studenckim w Polsce

W prywatnym akademiku znajduje się 290 pokoi przeznaczonych dla jednej, dwóch, trzech lub maksymalnie czterech osób. Niektóre mieszkania dostosowane są także dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W sumie w LivinnX Kraków może mieszkać aż 710 studentów. To właśnie dla nich przygotowano wyjątkowo komfortowe pokoje, w których będą mogli uczyć się i wypoczywać.

Poza strefą mieszkalną w akademiku znajdują się także strefy dzienne, gdzie studenci mogą spotykać się przy wspólnej nauce czy zabawie. Każdy z nich ma dostęp do dodatkowej wspólnej kuchni, pralni, sali kinowej, całodobowej siłowni, sali do jogi, ścianki wspinaczkowej, sali gier oraz pracowni artystycznej. W budynku znajduje się także sklep, wewnętrzny ogród oraz restauracja. Na dachu wykańczany jest taras widokowy oraz jacuzzi, a na poziomie -1 znajdzie się sauna. Prywatny akademik podlega dodatkowo całodobowej ochronie.

Wnętrze akademika zaprojektowane zostało przez architektów z pracowni Make It Yours oraz IMB Asymetria. Na obecny styl akademika wpłynęła przeszłość budynku, w którym dawniej mieściła się fabryka podzespołów elektronicznych - z tego powodu wnętrza zaprojektowane są w stylu industrialnym wzbogaconym o kolorowe dodatki i rośliny. Każdy pokój, bez względu na liczbę lokatorów, ma łazienkę, sypialnię oraz strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym. Mieszkania są kompletnie umeblowane i gotowe do zamieszkania.

Jak podaje "Dziennik Polski", połowa z 700 miejsc w prywatnym akademiku została już wynajęta przez studentów. Aż 62 procent wynajmujących to obcokrajowcy pochodzący z 25 państw - flagi ich rodzinnych krajów wiszą w części wspólnej akademika. Pokój w LivinnX Kraków mogą wynająć studenci do 26. roku życia, którzy podpisują umowy najmu na 5, 10 lub 12 miesięcy. Miesięczny koszt najmu kawalerki w prywatnym akademiku wynosi 2 tysiące złotych (oraz 100 złotych za korzystanie z części wspólnych). Za pokój dwuosobowy płaci się około tysiąca złotych miesięcznie. Czynsz w pokoju 4-osobowym wynosi 1299 złotych.

Więcej o: