Oto Dziurawy Kocioł dla mugoli - hotel stworzony dla fanów Harry'ego Pottera

Kto by nie chciał spędzić nocy w świecie Harry'ego Pottera? Niewielu wie, że istnieje taka możliwość. W Londynie znajduje się specjalny hotel dla mugoli, w którym można się poczuć jak w Dziurawym Kotle.

Niemal każdy zna, bądź chociaż kojarzy Harry'ego Pottera - z książek czy serii filmów. Nic dziwnego, że dla fanów twórczości J.K. Rowling powstają kolejne gadżety oraz miejsca, które nawiązują do słynnej serii. Jednym z takich punktów na mapie jest londyński hotel Georgian House. 

Hotel dla mugoli

W 2019 roku Georgian House otrzymał certyfikat jakości od międzynarodowego serwisu podróżniczego - Trip Advisor (ma ocenę 4 w 5-stopniowej skali). Ten nieduży hotel butikowy posiada w swojej ofercie dwa pokoje zaaranżowane niczym pub "Dziurawy Kocioł". 

Wrażenie robi już sam sposób dostania się do "komnat". By znaleźć się w ich wnętrzu, trzeba przejść przez tajne drzwi za obrazem bądź otwierając przejście umieszczone za regałem z książkami. Wnętrze pokoi to już kwintesencja scenografii znanej z filmów o młodym czarodzieju.

Pokój hotelowyPokój hotelowy zdjęcie ofertowe / georgianhouse.co.uk

Na gości czekają łóżka z kolumienkami, drewniane kufry na bagaże i rzeczy osobiste, księgi zaklęć oraz eliksiry na regałach. Twórcy w czasie projektowania pokojów wzorowali się na filmach i opisach wnętrz z książki. Nic więc dziwnego, że w salach nie brakuje witraży, kamiennych ścian, łuków w przejściach, aksamitnych, materiałowych zasłon oraz kominków. 

Noc spędzona w jednym z takich pokoi kosztuje 250 funtów, czyli około 1200 złotych. 

Georgian House

Hotel znajduje w centrum Londynu, niedaleko stacji Victoria. Georgian House oferuje łącznie 5 pokoi, które różnią się między sobą wystrojem. W ofercie, poza wcześniej wymienionymi komnatami dla czarodziejów, znajdują się również pokoje:

  • Wiktoriański
  • Westminsterski
  • oraz w stylu Belgravia

źródło: georgianhousehotel.co.uk

Więcej o: