Małe jest... energooszczędne! [TOP-10]

Marzycie o swoim własnym domku, ale posiadacie niewielkich rozmiarów działkę? A dodatkowo pragniecie, aby dom był energooszczędny? Da się zrobić! Zobaczcie projekty domków w standardzie NF40, do 100 metrów powierzchni. Idealne rozwiązanie nawet na małą działkę!

OO-40-20-V3 - 82m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Najmniejszy z oferowanych projektów, posiada raptem 82 metry powierzchni. Jest też najbardziej skrajną kreacją architektury modernistycznej w tym zestawieniu. Piękno i prostota idzie w parze z budownictwem pasywnym. Dom idealnie nadaje się dla rodziny 2+1, dzięki swojej niedużej objętości wpasuje się w każdy rodzaj działki.

Projekt przewiduje posadowienie budynku na ławach fundamentowych. Projekt bardzo funkcjonalny i oszczędny w formie co pozwala zrealizować go stosunkowo niewielkimi kosztami.

Zx105 - 85,7 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Dom z zacięciem do modernizmu, lecz jego bryła jest przełamana różnymi fakturami, dzięki czemu elewacja żyje. Wnętrze jest bardziej przestronne niż w poprzednim budynku, ponieważ powierzchnia nie jest rozbita na dwa piętra.

Projekt posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, zwiększoną termoizolacyjność przegród, kolektory słoneczne, wydajne ekologiczne źródło ogrzewania oraz dodatkowe rozwiązania niwelujące mostki cieplne.

Teo 2 - 86,7 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Projekt domu TEO, jest czerpiącym garściami z tradycyjnej dwuspadowej zabudowy, projektem energooszczędnym. Na jego stosunkowo niewielkiej powierzchni zmieszczono i rozplanowano bogaty program gospodarczy dla maksymalnie czteroosobowej rodziny. Dzięki zwartej bryle budynku, jego ocieplenie jest dużo łatwiejsze.

Garaż może być dostawiony do głównej bryły domu nawet po jego wybudowaniu. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie strat ciepła, a co za tym idzie polepsza bilans energetyczny budynku.

Jagoda - 87,14 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Interesujący, bardzo funkcjonalny dom o niewielkich gabarytach, dopasowany do potrzeb 4-osobowej rodziny. Projekt idealnie sprawdzi się na działce z wjazdem od południa. Na parterze zlokalizowano część dzienną: salon, jadalnię i kuchnię, zaś na poddaszu trzy sypialnie i oraz łazienkę. Jest to projekt energooszczędny, prosty i tani w realizacji. Stylistyka projektu to połączenie tradycyjnej bryły z nowoczesnym wykończeniem elewacji.

Neo- 90 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Oto przykład budynku parterowego lecz z użytkowym poddaszem. Bryła tego budynku to archetyp budynku jednorodzinnego, przykryty dwuspadowym dachem. Materiał elewacji można dostosować do swoich preferencji. Dom jednocześnie pokazuje jak dobrze można podzielić nawet niedużych rozmiarów lokal na część oficjalną i prywatną.

Z273 - 92,4 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Projekt domku o prostej bryle. Dzięki temu, pasuje praktycznie do każdego regionu w kraju. Idealny dla samotnej osoby bądź pary emerytów szukających spokoju. W przypadku rodziny, pozostaje uzupełnić projekt o plan zagospodarowania poddasza.

Projekt posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, zwiększoną termoizolacyjność przegród, kolektory słoneczne, wydajne ekologiczne źródło ogrzewania oraz dodatkowe rozwiązania niwelujące mostki cieplne.

Z177 - 92,9 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Idealny dom dla małżeństwa z dwójką bądź trójką dzieci. Pokój na parterze można również wykorzystywać w formie gabinetu bądź hobby-roomu. Dla gospodarzy domu przewidzainy jest sporych rozmiarów master bedroom, który poza sypialnią posiada oddzielną łazienkę oraz miejsce na garderobę.

Heban - 93,57 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Heban to dom parterowy utrzymany w stylu bungalow. Cechą charakterystyczną tego typu zabudowy jest maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej, a zaletą wygodne mieszkanie na jednym poziomie, bez schodów i skosów. Bryłę charakteryzuje prostota, duże przeszklenia, wysoki sufit w salonie oraz częściowo zadaszony taras. Jest to dom idealny dla 4-osobowej rodziny ceniącej komfort. W projekcie istnieje wyraźny podział na część dzienną i nocną. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, łazienka, zamknięta kuchnia oraz salon z wysokim sufitem, dzięki czemu część dzienna zyskuje wyjątkową przestrzeń. Heban jest projektem energooszczędnym, który idealnie wpisuje się na działki z wjazdem od południa. W domu znajduje się spore pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na kotłownię.

Zeo 2 - 94,6 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Niewielki dom przewidziany dla rodziny 2+1 bądź 2+2. Na parterze znajduje się część gospodarcza domu oraz jadalnia połączona z kuchnia i salonem. Natomiast na drugim piętrze są urządzone sypialnie dla dzieci i rodziców. Na górze jest również łazienka. Dodatkowo, sypialnia dla rodziców jest wyposażona w sporych rozmiarów garderobę.

Amol - 96,6 m2

ZOBACZ PROJEKT >>

Największy dom w naszym zestawieniu. Wyjatkowy, nie tylko z powodu swoich rozmiarów. Kompaktowo zaprojektowany jest prosty i tani w budowie. Amol jest projektem bardzo funkcjonalnym. Architekt zastosował szereg zabiegów, mających na celu optyczne powiększenie części dziennej: kuchnia otwarta na salon, okna typu porte-fenetre. Zadbano również o tzw. schowki: spiżarnia przy kuchni, szafa w wiatrołapie oraz w holu, które czynią dom praktycznym. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka. W domu znajduje się dość spore pomieszczenie gospodarcze, które dodatkowo może pełnić funkcję pralni, przy założeniu, że dom będzie ogrzewany gazem, olejem lub pompą ciepła.

Więcej o:
Komentarze (10)
Małe jest... energooszczędne! [TOP-10]
Zaloguj się
 • jagabaga92

  Oceniono 12 razy 12

  Uwielbiam małe, proste domki:-). Jak dla mnie, to mogą być nawet mniejsze niż 100m2. Większość projektów z galerii jest śliczna:-)

 • antoniferdynand

  Oceniono 12 razy 10

  Z całym szacunkiem, ale budowa domu o powierzchni do 100m2 mija się całkowicie z sensem. W odróżnieniu od mieszkania w domu jednorodzinnym znacznie więcej powierzchni "ucieka" na komunikację oraz wszelkie pomieszczenia techniczne i funkcjonalne (typu wiatrołap, kotłowani, etc.). Przez co realna powierzchnia użytkowa jest dużo mniejsza. Należy też dodać, że w praktyce o kosztach nie decyduje zazwyczaj powierzchnia, a raczej charakter pomieszczeń poziom wykończeń. Koszt to łazienki, kuchnie, kotłownie, itp. a nie m2 salonu czy sypialni. Dom 150m będzie więc droższy o 15-20% od domu 100m.

 • grey-sky

  Oceniono 10 razy 8

  Budowanie domu dla 4 osób z jedną łazienką połączoną z toaletą to jest. szczyt głupoty. Jest XXI wiek a nie XIX. Wystarczy minimum zdrowego rozsądku. Jak architekt wyobraża sobie korzystanie z toalety, łazienki rano, gdy wszyscy wychodzą do szkoły i pracy?
  Najprostsze rozwiązanie to podział tej łazienki na łazienkę i WC.

 • keeciol

  Oceniono 9 razy 7

  Im mniejszy tym lepszy, w sam raz na ogródek działkowy.

 • Viola Cieslak

  Oceniono 2 razy 2

  Super są te projekty, nie mam niestety działki żeby myśleć o takim rozwiązaniu ale to naprawdę ciekawe i urocze domy. Bardziej skłaniam się ku gotowym propozycjom takim jak Villa Campina.

 • malajkat7

  0

  A jak zadbać by taki domek był energooszczędny?

 • saszka45

  0

  a jak jeszcze stolarka okienna będzie wykonana wg zasad dobrego montażu, to dopiero jest energooszczędność. A domki kapitalne! :)

 • romikus

  Oceniono 6 razy -2

  Nic, tylko kredyt we frankach i domek jest twój. A nie tak jak w czasach PRL-u 30 lat czekania na obskurne mieszkanie w budownictwie z wielkiej płyty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX