10 błędów które popełnisz oglądając mieszkanie na wynajem

Bartłomiej Baranowski
29.06.2017 16:18
A A A

wiki.cammons

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie mieszkania? Zdecydowana większość poradników dotycząca wynajmu mieszkań skupia się głównie na sprawdzeniu umowy, rozliczeń za media i innym "papierom". Ale na co powinien zwrócić uwagę przyszły najemca podczas oglądania mieszkania? Na obejrzenie lokalu mamy najczęściej parę minut w obecności właściciela. Warto zrobić to z głową zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Zwłaszcza gdy będziemy wynajmować mieszkanie z rynku wtórnego.
Zobacz zdjęcia (10)
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 10 razy 10

  Ha, ha, ha - jak mamy wątpliwosci, to wypytajmy właściciela - i on oczywiście opowie z ręką na sercu, że istotnie instalacja jest wadliwa, w zimie kaloryfery nie będą grzać, a odpływy zarośnięte od ubiegłego wieku - rewelacyjne porady, rzeczywiście.
  Z drugiej strony, gdy właściel ma wątpliwości, czy najemnca będzie płacił i zachowywał się kulturalnie, to też niech się go wypyta - no bo przecież każdy najemca uczciwie opowie, że ze swojej śmieciówki nie stać byłoby go nawet na pół pokoju, więc sobie dobierze pięciu współlokatorów, którzy i tak nie będą się poczuwać do płacenia, a potem wszyscy dadzą nogę zostawiając w najlepszym razie chlew...
  Gdyby się ci najemcy i właściwiele wcześniej przepytali nie mieliby tych problemów, jakie mają. No co? nieprawda?

 • cromio

  Oceniono 6 razy 6

  Wszystko ładnie-pięknie. Tylko co to znaczy "woda spływa STABILNIE"?

 • baret

  Oceniono 2 razy 0

  pomimo ze jest nad podaż lokali na wynajem...
  są drogie, a równocześnie bardzo zaniedbanie.
  Syf, brud, grzyb w łazience, w fugach i spoinach kabiny prysznicowej to prawie norma.
  ściany nie odświeżone, pajęczyny...
  to norma.
  ja by wynająć obejrzałem kilkadziesiąt mieszkań, zanim zdecydowałem sie na wynajem względnie czystego
  Znajomy wynajął odziedziczone mieszkanie mieszkanie - pierwsze pytanie przez tel było takie: czy to mieszkanie wygląda tak jak na zdjęciach? pierwsza klientka jak potwierdziła sobie naocznie - od razu wynajęła. Bo mieszkanie czyste, odnowione, wysprzątane. I było to widać na zdjęciach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX