Antresole na Żoliborzu

Wysokie na pięć metrów apartamenty z antresolami - takie rzadko spotykane mieszkania można kupić w rozpoczynającej się wiele miesięcy po zapowiedziach inwestycji firmy Layetana na Żoliborzu Przemysłowym.
Osiedle o nazwie sPlace powstanie przy ul. Rydygiera, pomiędzy Burakowską, a Przasnyską. Docelowo mają to być dwa kwartały zabudowy, w których powstanie ponad 700 mieszkań. Na początek deweloper zacznie jednak od jednego budynku u zbiegu Rydygiera i Przasnyskiej, w którym znajdzie się 66 mieszkań.

Sześciopiętrowy budynek z wyższą o dwa piętra dominantą w narożniku ulic zaprojektowała pracownia mąka.sojka.architekci. Budynek ma charakterystyczną architekturę, budzącą skojarzenia z geometrycznymi obrazami Pieta Mondriana. Do wykończenia budynku zostały wybrane szlachetne materiały, takie jak drewno, stal, szkło i blacha patynowana. Metraże mieszkań wahają się od 24 do 106 m kw. Przy czym interesującą, rzadko spotykaną ofertą są mieszkania dwupoziomowe, z dwukondygnacyjnym salonem, doświetlonym wysokimi na pięć i pół metra przeszkleniami. To propozycja bardzo specyficzna, bo w tych mieszkaniach na dolnym poziomie są dwa lub trzy pokoje oraz kuchnia i łazienka, a na antresoli - tylko pusta przestrzeń o powierzchni dochodzącej do ponad 50 m kw. Część z tych dwupoziomowych mieszkań oprócz loggii ma także prywatne wyjście na taras na dachu.

- Projekty z jednej strony przywodzą na myśl wnętrza budynków poprzemysłowych, a z drugiej stanowią kwintesencję nowoczesnego designu. Otwierają też szerokie możliwości przed architektami wnętrz - mówi Joanna Kałuża z firmy Layetana Development, która jest inwestorem osiedla. Layetana to firma deweloperska z Barcelony, która szczyci się postawieniem jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w tym mieście - zaprojektowanego przez Jeana Nouvela wieżowca Torre Agbar. W Warszawie znana jest z budowy na Służewcu osiedla Mozaika Mokotów.

Inwestor podkreśla, że okolice ul. Rydygiera, czyli Żoliborz Przemysłowy, będą się charakteryzować "nowoczesną, kameralną zabudową i komfortową infrastrukturą". - Dlatego nasz projekt wraz ze swoją postindustrialną, wysmakowaną estetyką, odznaczającą się lekkością, wręcz modelowo wpisuje się w te plany - przekonuje Justyna Kałuża. To lekka przesada. Minie jeszcze sporo czasu, zanim ta część Żoliborza stanie się pełnoprawną częścią dzielnicy. Dziś to wciąż plac budowy, na którym powstaje kilka mniejszych i większych osiedli. Na Żoliborzu Przemysłowym brakuje publicznych przedszkoli, szkół, sklepów, placówek kulturalnych i linii autobusowych. Nie istnieje też fragmentu ulicy Rydygiera, który ma połączyć Żoliborz Przemysłowy z ulicą Powązkowską.

Osiedle sPlace daje możliwość instalacji systemu komputerowego sterowania mieszkaniem, jeden klucz otwierający wszystkie drzwi, możliwość wyłączenia w całym mieszkaniu światła jednym przyciskiem, usługę concierge, możliwość umycia samochodu w podziemnym garażu oraz punkty do "tankowania" dla samochodów i pojazdów z napędem elektrycznym.

Ceny mieszkań w inwestycji sPlace wynoszą od 7,6 do 13,5 tys. zł za m kw. To ceny nieco wyższe od tych obowiązujących w sąsiadujących inwestycjach. Choć niższe niż Layetana proponowała latem 2011 r., kiedy po raz pierwszy zaczęła sprzedaż mieszkań w sPlace. Wtedy ceny zaczynały się od 8,5 tys. zł za m kw, a pierwsi mieszkańcy według zapowiedzi mieli się wprowadzać w 2013 r.

Teraz Layetana informuje, że udało się jej załatwić finansowanie inwestycji w bankach KBC. - Budowa już się rozpoczęła, budynek pierwszego etapu zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2014 r. - informuje Jakub Dmitrowski reprezentujący inwestora.

Chcesz kupić nowe mieszkanie na Żoliborzu>? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Wolisz mieszkanie na Żoliborzu z rynku wtórnego? Sprawdź ogłoszenia w naszym serwisie

Więcej o: