Czekając na metro

Firma Okam rozpoczyna budowę drugiego etapu osiedla InCity, a Atlas Estates tuż obok buduje trzeci etap swojego osiedla. Obaj deweloperzy kuszą sąsiedztwem stacji drugiej linii metra.
InCity powstaje przy ul. Siedmiogrodzkiej, w pobliżu skrzyżowania Karolkowej i Giełdowej. Osiedle będzie się składać z czterech siedmiopiętrowych budynków, z których jeden będzie zaopatrzony w 16-piętrową dominantę. W sumie w budynkach znajdą się 483 mieszkania. Na razie w budowie jest pierwszy etap osiedla, który ma być gotowy pod koniec roku. Znajdą się w nim 164 mieszkania, 105 już zostało sprzedanych. Zachęcony tym zainteresowaniem inwestor postanowił rozpocząć budowę drugiego etapu.

Tym razem będzie to mniejszy budynek, w którym powstanie 97 lokali. Ich metraże wahają się od 35 do 95 m kw. Najwięcej będzie popularnych mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 40 m kw. Ich ceny zaczynają się od 7,7 i dochodzą do ponad 9,7 tys. zł za m kw., kolejne 40 tys. zł trzeba zapłacić za miejsce w dwukondygnacyjnym podziemnym parkingu. Okam chwali się, że mimo ciężkiego okresu na pierwotnym rynku mieszkaniowym już w okresie przedsprzedaży znalazł nabywców na pierwsze dziesięć lokali.

Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię architektoniczną Grupa 5.

- Do wykończenia budynku wykorzystane będą: cegła, białe szkło, drewno i naturalny kamień - opowiada architekt Rafał Grzelewski. Obiecuje, że recepcja na parterze będzie funkcjonalna i estetyczna. Zwraca uwagę na zamknięte wewnętrzne patio, które powstanie na wysokości pierwszego piętra (pod spodem znajdą się lokale usługowe).

Budynek postawi firma Unibep, pierwsze prace mają się zacząć na początku kwietnia. Budynek ma być gotowy w grudniu 2014 r. Inwestor zwraca uwagę na sąsiedztwo stacji stacji drugiej linii metra powstającej przy rondzie Daszyńskiego oddalonym o zaledwie ok. 200 m. Na ten sam atut zwraca uwagę firma Atlas Estates, która po sąsiedzku z inwestycją Okam, przy ul. Giełdowej buduje trzeci etap osiedla Capital Art Apartments. Powstanie w nim ok. 180 mieszkań, 50 już znalazło nabywców. Ceny są zbliżone do tych w drugim etapie InCity, podobny będzie też czas oddania budynku do użytku.

Chcesz kupić mieszkanie od dewelopera na warszawskiej Woli? Zobacz oferty na Domiporta.pl

Wolisz mieszkanie z rynku wtórnego? Odwiedź nasz serwis

Więcej o: