Penthouse'y na Szczęśliwicach

Przy al. Bohaterów Września firma Dor zbuduje 11-piętrowy dom. Kusi klientów sąsiedztwem basenu, kortów tenisowych oraz centrów handlowych Blue City i Reduta.
Budynek zostanie zlokalizowany przy alei Bohaterów Września, pomiędzy rondem Zesłańców Syberyjskich i parkiem Szczęśliwickim. Dom został zaprojektowany przez pracownię MKC Architekci kierowaną przez zespół arch. Marka Mierzejewskiego, arch. Pawła Kasprzyckiego, arch. Roberta Czaplickiego oraz mgr inż. Teresę Mierzejewską. Architekturą może nieco przypominać nadmorski hotel - projektanci zaplanowali "poprzesuwaną", ząbkowaną elewację, żeby jak najlepiej doświetlić mieszkania. W budynku będzie ich 244.

- Projekt przewiduje szeroki wachlarz mieszkań zróżnicowanych metrażowo od jedno-, dwu, trzypokojowych do dużych penthause'ów na ostatniej kondygnacji z tarasami z widokiem na panoramę Warszawy. Inwestor skoncentrował się na lokalach dwupokojowych, których zróżnicowane aranżacje znajdują odzwierciedlenie w zapotrzebowaniach klientów - mówi Jakub Dmitrowski reprezentujący inwestora, firmę Dor budującą domy w Warszawie już od ponad dekady. Metraże mieszkań wahają się od 37,5 do 176 m kw. To największe mieszkanie to penthouse na ostatnim piętrze. Przypisany jest do niego ogromny, mierzący prawie 100 m kw. taras. Mieszkania kosztują od 7,9 do 10 tys. zł za m kw., w cenę wliczone są balkony i tarasy. Za miejsce w trzykondygnacyjnym podziemnym parkingu trzeba zapłacić 39 tys. zł

Inwestor podkreśla, że jego budynek ma lepszą lokalizacje niż położone bliżej ronda Zesłańców Syberyjskich budynki firm Pribo i Sando. - Zarówno okolica, jak i wykończenie budynku jest luksusowe. Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu parku Szczęśliwickiego, terenów rekreacyjno-sportowych, centrów rozrywki i handlu. Jednocześnie tak jak w poprzednich projektach dużą wagę przywiązujemy do wykończenia budynków, jakości materiałów i detali, np. hall wejściowy będzie wyłożony kamieniem, balustrady będą wykonane z aluminium i szkła, okna będą oczywiście drewniane - mówi Jakub Dmitrowski. Zwraca uwagę na sąsiedztwo parku Szczęśliwickiego, odkrytego basenu na Szczęśliwicach, kortów tenisowych oraz centrów handlowych Blue City i Reduta.

Budowa ma się rozpocząć na początku lipca, a do użytku budynek ma zostać oddany w 2013 r. Prawomocne pozwolenie na budowę deweloper otrzymał 25 marca. Dotychczas DOR Group finansował inwestycje ze środków własnych. W sprawie inwestycji na Szczęśliwicach będzie posiłkował się kredytem bankowym. Firma zapewnia, że kończy negocjacje z bankami w sprawie kredytowania inwestycji.

Czytaj również:

Widać już pierwsze soft lofty w Warszawie

Nowe produkty deweloperów