Mediowa dolina na Służewcu

Do biurowca Trinity Park III wprowadzi się redakcja MTV Networks Polska. To kolejna firma z branży mediowej, która przenosi się na Służewiec Przemysłowy. Swoje biura mają tu już trzy duże wydawnictwa i kilkanaście firm w branży reklamy
MTV zajmie 2,4 tys. m kw. na drugim piętrze biurowca Trinity Park III przy Domaniewskiej. - Po zawarciu tej umowy biurowiec jest już w 85 proc. proc. wynajęty. Obecnie finalizujemy kolejną umowę najmu - informuje Jarosław Zagórski z firmy Ghelamco Poland. Ten mocno inwestujący na Służewcu deweloper ma już wprawę w negocjacjach z firmami z branży mediowej. W jego budynku Trinity Park I biura wynajmuje wydawnictwo Axel Springer (wydawca m.in. "Faktu" i "Newsweeka"). Na Domaniewskiej swoją redakcję ma także tygodnik "Wprost", a wydawnictwo Polskapresse (dziennik "Polska The Times") biura na razie wynajmuje, ale planuje przy tej ulicy budowę własnego biurowca. W sąsiedztwie swoją siedzibę maja także domy mediowe ZenithOptimedia Group i MediaCom, biura grupy reklamowej Leo Burnett i wydające m.in. tytuły prasy kobiecej wydawnictwo Gruner+Jahr.

- Kilkanaście lat temu, kiedy zaczynaliśmy inwestować w tej okolicy, Służewiec był zapomnianą dzielnicą poprzemysłową. Dziś to nowa dzielnica biznesowa. W sumie oddaliśmy tu już 140 tys. m kw. nowoczesnych biur, przyczyniając się do rewitalizacji okolicy - komentuje Zagórski. I podkreśla, że tworzenie dzielnic biznesowych to sprawdzony na wielu rynkach zachodniej Europy model inwestowania i rozwoju miast.