Kolejne domy osiedla Zdrowa powstaną na Polach Wilanowskich

W marcu rozpocznie się budowa drugiego etapu osiedla Zdrowa na Polach Wilanowskich. Inwestor użył kilku sposobów, by zaproponować relatywnie niskie ceny mieszkań
Osiedle Zdrowa powstaje u zbiegu ulic Płaskowickiej-bis i Zdrowej, na tyłach Świątyni Opatrzności, nieopodal prywatnego szpitala firmy Medicover. Pierwszy etap osiedla, w którym powstało dziewięć budynków mieszczących 177 mieszkań, jest już gotowy. Teraz firma Robyg zabiera się do budowy drugiego etapu mieszczącego 140 mieszkań. Projektantów z pracowni Atelier 3 Girtler & Girtler poproszono o wprowadzenie kilku zmian w projekcie. Zredukowano liczbę trzypokojowych mieszkań o powierzchni zbliżającej się do 100 m kw., zwiększono za to udział tych o metrażach 60-70 m kw. Pojawiły się bardzo małe, 28-metrowe kawalerki. Powiększono ponadto liczbę tańszych miejsc parkingowych pod chmurką kosztujących 20 tys. zł (miejsca w podziemnym parkingu kosztują 40 tys. zł). Dzięki tym zabiegom ceny mieszkań mają wahać się od 6,1 do 8,5 tys. zł za m kw., co jak na rejon Miasteczka Wilanów jest ceną umiarkowaną (ostatnie lokale pierwszego etapu osiedla Zdrowa, które pozostały w sprzedaży, kosztują ok. 10 tys. zł za m kw.).

- Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie nasi klienci napotykają w trakcie ubiegania się o kredyty bankowe. Proponujemy więc rozwiązanie, które pozwoli na obniżenie ceny mieszkań bez uszczerbku dla wysokiej jakości ich wykonania - przekonuje Agnieszka Senderowicz, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Robyg. - Zmniejszenie powierzchni lokali przy jednoczesnym zachowaniu ich pełnej funkcjonalności jest naszym zdaniem idealnym rozwiązaniem w czasach, gdy banki oczekują od kupujących wysokiego wkładu własnego.

Agnieszka Senderowicz przekonuje, że Miasteczko Wilanów niesłusznie postrzegane jest jako miejsce, w którym powstają wyłącznie drogie, luksusowe apartamenty.

Nowy etap osiedla Zdrowa ma być gotowy na jesieni 2010 r. W ramach osiedla powstaną jeszcze trzy zespoły budynków, łącznie ma tam znaleźć się prawie 900 mieszkań.