Galeria Mokotów urośnie

To jedno z najpopularniejszych warszawskich centrów handlowych powiększy się o dobudówkę, która powstanie u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej
Rozbudowę galerii handlowej chce przeprowadzić spółka Rodamco CH1. Po połowie udziałów mają w niej firmy GTC i Unibail Rodamco, które w tej samej proporcji dysponują udziałami w Galerii Mokotów. Inwestor właśnie otrzymał pierwsze zgody w stołecznym ratuszu - urzędnicy stwierdzili, że dla takiej inwestycji nie trzeba opracowywać pracochłonnej oceny oddziaływania na środowisko.

Dobudówka ma powstać na planie litery L u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej. Przy Uniechowskiego w miejscu planowanej inwestycji znajduje się dziś plac obsługujący strefy zaopatrzenia centrum handlowego, a od ulicy Wołoskiej - zjazd do garażu. Żeby móc postawić nową konstrukcje, trzeba będzie zlikwidować pomost łączący kładkę biegnącą nad Wołoską z wejściem do budynku na pierwszym piętrze. Na miejscu pomostu ma zostać dobudowany trzykondygnacyjny obiekt z garażem podziemnym. Zjazd do garażu zostanie przeniesiony na stronę południową, przebiegać będzie wzdłuż elewacji zachodniej galerii. Po obu stronach zjazdu zostaną wytyczone chodniki, pojawi się nowa zieleń. Od strony północnej planuje się dobudowę jednej kondygnacji na poziomie pierwszego piętra galerii. Dzięki temu na poziomie gruntu pozostanie dostęp do istniejącej strefy zaopatrzeniowej.

Dzięki tej operacji całkowita powierzchnia galerii powiększy się o 3,3 tys. m kw., co podniesie powierzchnię najmu Galerii Mokotów do 65,3 tys. m kw. Liczba miejsc parkingowych wzrośnie z dzisiejszych 2166 do 2188.

Będzie to drugie rozszerzenie tego centrum handlowego. Gdy zostało oddane do użytku w 2000 roku, liczyło ok. 48 tys. m kw. Warszawiacy odwiedzali je tak tłumnie, że inwestor szybko zdecydował się na powiększenie obiektu, przybliżając go do ul. Wołoskiej. Po tej rozbudowie centrum handlowe urosło o mniej więcej 11 tys. m kw. Rearanżacje wnętrz pozwoliły na powiększenie powierzchni najmu do dzisiejszych ok. 62 tys. m kw.

Właściciel Galerii Mokotów na razie nie chce mówić o terminie rozpoczęcia inwestycji, czeka z tym na uzyskanie pozwolenia na budowę.