Ursus: powstają nowe inwestycje

Pomiędzy centrum handlowym Skorosze a supermarketem Leroy Merlin przy Al. Jerozolimskich w Ursusie powstanie siedmiopiętrowy dom z setką mieszkań.
Inwestycję o nazwie Kaskada Skorosze zbuduje firma Victoria Dom, która dotąd budowała osiedla na Białołęce i w Wawrze. Budynek będzie miał zróżnicowaną wysokość - od czterech do siedmiu pięter. - Znajdzie się w nim 99 mieszkań - mówi Magdalena Rurarz z Victoria Dom. Metraże - od 34 do 79 m kw. Inwestor obiecuje funkcjonalne rozkłady, duże okna oraz słoneczne balkony i loggie. Mieszkania na najwyższych piętrach będą zaopatrzone w rozległe tarasy.

Sprawdź dostępne mieszkania w Ursusie na Domiporta.pl ?

Ceny mieszkań zaczynają się od 5,9 tys. zł za m kw. (mieszczą się w obniżonym limicie programu "Rodzina na swoim") i kończą na 6,9 tys. zł. Osobno trzeba zapłacić za miejsce parkingowe w podziemnym garażu lub "pod chmurką", ich ceny są jednak bardzo zróżnicowane i inwestor będzie je ustalał indywidualnie z klientami. Budowa Kaskady właśnie startuje, dom ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2014 r.

Skorosze to rozrastający się kompleks nowych osiedli, w pobliżu inwestycji Victoria Dom budują m.in. firmy Real Estate Development oraz Ebejot (w domach tej ostatniej mieszka już ponad 5 tys. osób). Atutem tego rejonu jest duży publiczny plac zabaw przy ul. Dzieci Warszawy i basen Skalar przy ul. gen. Sosnkowskiego.

Z kolei centrum handlowe Skorosze jest miejscem, do którego ludzie chętnie chodzą na zakupy (choć mieszkanie bezpośrednio przy nim może być uciążliwe). Klienci zastanawiający się nad przeprowadzką na Skorosze muszą jednak brać pod uwagę, że w tej części dzielnicy brakuje miejsc w publicznych przedszkolach, a na nowe nie ma miejsca. Sporym kłopotem są też poranne korki zaczynające się już na ul. Dzieci Warszawy. Część mieszkańców rezygnuje z dojazdu do centrum samochodem czy autobusem i jeździ kolejką SKM z pobliskiej stacji PKP Ursus. Pewną ulgę powinna przynieść budowa ul. Nowolazurowej. Pierwszy odcinek, od węzła z Al. Jerozolimskimi do węzła z ul. Połczyńską, ma być gotowy na przełomie 2012 i 2013 r.