Mieszkania pod klucz

Firma Dom Development rozpoczyna pierwszą od blisko roku inwestycję w lewobrzeżnej Warszawie. Na osiedlu na Woli powstanie prawie 300 mieszkań.
Osiedle Młyny Królewskie powstanie na działce pomiędzy ulicami: Ostroroga, Wawrzyszewską, św. Stanisława i Obozową. Na wschód od działki rozciąga się Cmentarz Żydowski, a po drugiej stronie ul. Obozowej - kompleks nowych osiedli, m.in. firm Pirelli Pekao Real Estate, Turret Development oraz Konstanty Strus (ta firma skończyła właśnie budowę pierwszego etapu swojego osiedla i planuje kolejne dwa).

Ten rejon Woli nazwany jest Młynowem. To nazwa historyczna. Pod koniec XVIII w. na Woli było ok. 20 wiatraków, a w połowie XIX w. - blisko 100. Do tej historii deweloper nawiązał nazwą osiedla, ale nie jego architekturą - pracownia Mąka. Sojka. Architekci zaprojektowała proste, funkcjonalne budynki o mocno zaznaczonych poziomych podziałach, których szczytowe ściany w przyszłości obrośnie zieleń. Cztery domy mają od pięciu do sześciu pięter, będą mieć jasne elewacje wykończone drewnopodobnymi lub klinkierowymi okładzinami.

- Współczesna architektura, dobra lokalizacja oraz doskonała komunikacja z wybranymi dzielnicami Warszawy to największe atuty tego miejsca. Mam nadzieję, że również klienci docenią jego walory - przekonuje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

To pierwsza od maja ubiegłego roku inwestycja tego dewelopera w lewobrzeżnej Warszawie (wtedy inwestor rozpoczął sprzedaż mieszkań na osiedlu Akropol przy ul. Hery na Bemowie).

Na osiedlu Młyny Królewskie powstaną 294 mieszkania w popularnych i praktycznych rozkładach. Najmniejsze mieszkanie, to kawalerka o powierzchni 27,6 m kw., natomiast największe, to czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 127 m kw. Lokale kosztują od niespełna 6,3 tys. do 9 tys. zł za m kw.

Deweloper obiecuje funkcjonalne rozkłady mieszkań. Te na parterze będą mieć własne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach - duże balkony, loggie lub tarasy o powierzchni sięgającej nawet 50 m kw. Wbrew trendom na rynku Dom Development nie upycha mieszkań na jak najmniejszych metrażach. W Młynach Królewskich jest co prawda kilka lokali dwupokojowych o metrażach zaczynających się od 37,6 m kw., ale są też takie, których powierzchnia sięga 55 m kw. A wśród mieszkań trzypokojowych kilka rozplanowanych jest na 52,6 m kw. (z otwartą kuchnią), ale są i takie, których powierzchnie przekraczają nawet 70 m kw.

Pod całym osiedlem powstanie dwukondygnacyjny podziemny garaż, do której będą zjeżdżały windy bezpośrednio z pięter mieszkalnych. Cena miejsca w tym parkingu to 30 tys. zł.

Dom Development sprzedaje mieszkania w standardzie deweloperskim. Ale klientom proponuje także wykończenie mieszkań pod klucz, przypominając, że może to oznaczać oszczędność czasu i niższe koszta. Do wyboru są trzy pakiety wykończeń w cenach od 485 do 840 zł za m kw. oraz dwa standardy luksusowe, w cenach 2,1 tys. i 2,9 tys. zł za m kw.

Centralnym miejscem osiedla Młyny Królewskie będzie wejście główne do osiedla ze starannie zaprojektowaną zielenią oraz ciekawymi formami małej architektury. Wewnętrzne dziedzińce będą przestrzeniami rekreacyjnymi dla przyszłych mieszkańców. Stworzą je cztery starannie zaaranżowane zielenią, kwiatami oraz ozdobione pergolami miejsca, w których zlokalizowano ławki wypoczynkowe, stojaki na rowery oraz ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Na osiedlu rozmieszczono również wiele punktów oświetlających, między innymi w górnej części pergol, wzdłuż alejek oraz lampy wbudowane w podłoże. W parterach budynków zaplanowano sześć lokali usługowych.

W odróżnieniu np. od inwestycji Dom Development na Białołęce czy Targówku, Młyny Królewskie powstają w starej dzielnicy, z funkcjonującą infrastrukturą społeczną - szkołami, przedszkolami, sklepami itd. W dalekiej przyszłości - raczej nie wcześniej niż za kilkanaście lat - w odległości ok. kilometra na południe powstanie stacja Moczydło drugiej linii metra.

Pierwsze trzy budynki osiedla mają być gotowe w listopadzie 2013 r., czwarty - w styczniu 2014 r.