Sprzedaż

 • Ceny działek z dostępem do jezior, wbrew pozorom nie są wygórowane

  Ceny działek z dostępem do jezior, wbrew pozorom nie są wygórowane

  Od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy trzeba zapłacić za atrakcyjną działkę rekreacyjną położoną w otoczeniu pięknej przyrody, z własną linią brzegową jeziora. Ceny są mocno zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Duży wachlarz ofert sprawia jednak, że własna działka z kawałkiem jeziora nie jest poza możliwościami finansowymi przeciętnego klienta.

  Magdalena Paluch, Dział Analiz WGN
 • Sprzedaż mieszkań po remoncie a VAT

  Sprzedaż mieszkań po remoncie a VAT

  Często podatnicy prowadzący działalność gospodarczą pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości oprócz pośrednictwa w sprzedaży, kupują mieszkania od osób fizycznych w celu remontu (nakłady zazwyczaj poniżej 30% wartości mieszkania). Po remoncie sprzedają takie mieszkanie osobom fizycznym. Sprzedaż mieszkań po remoncie na rzecz osób fizycznych nie pozwala na wybór opodatkowania, jest ona zwolniona z VAT.

  Dorota Ryterska, prawnik w Ekspertax.pl
 • MdM: liczba beneficjentów rośnie

  MdM: liczba beneficjentów rośnie

  Z najnowszych danych Banku Gospodarstwa Krajowego wynika, że do wykorzystania w ramach programu Mieszkania dla młodych zostało jeszcze 75 proc. budżetu przewidzianego na bieżący rok.

  redakcja Domiporta.pl
 • Jakich domów szukają Polacy?

  Jakich domów szukają Polacy?

  Polacy szukają niewielkich i tanich domów. Na Mazowszu to mieszkania cieszą się jednak dużo większą popularnością - wynika z danych Domiporta.pl.

  Michał Świech
 • Nie opłaca się brać kredytów na 95 proc.

  Nie opłaca się brać kredytów na 95 proc.

  Warto pośpiesznie brać kredyt na 95 procent wartości mieszkania, czy lepiej trochę odłożyć i przynieść do banku większy wkład własny? Odpowiedź jest oczywista - im więcej wyłożymy z własnej kieszeni tym więcej zaoszczędzimy na tańszym kredycie.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Powierzchnie biurowe w Polsce - czy spadną czynsze?

  Powierzchnie biurowe w Polsce - czy spadną czynsze?

  Ponad milion metrów kwadratowych nowych biur jest aktualnie w budowie w całej Polsce. Czy tak duża podaż przełoży się na spadek czynszów? Na razie na to się nie zanosi, bowiem zapotrzebowanie nadal również jest duże. Na rynku biur oczywiście dominuje Warszawa, gdzie jest ponad 4 mln m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Mieszkanie "pod klucz" czy do wykończenia?

  Mieszkanie "pod klucz" czy do wykończenia?

  Polacy nie preferują mieszkań pod klucz - około 80 procent lokali oddawanych na rynku pierwotnym trafia do klientów w tzw. standardzie deweloperskim. Dlatego wielu potencjalnych pyta o możliwość finansowania nie tylko kupna ale i wykończenia/remontu nieruchomości.

  Monika Prądzyńska, Dział Analiz WGN
 • Coraz mniej gotowych mieszkań w ofercie deweloperów

  Coraz mniej gotowych mieszkań w ofercie deweloperów

  Coraz więcej rozpoczętych budów, coraz mniej gotowych mieszkań w ofercie - taka jest obecnie sytuacja na rynku pierwotnym. Rosnący popyt przewyższył podaż, co powoduje, że klienci deweloperów coraz częściej są zmuszeni kupować "dziury w ziemi", czyli nieruchomości na początkowym etapie inwestycji.

  Iwona Hryncewicz, Dział Analiz WGN
 • Zabytkowe kamienice - rynkowymi hitami

  Zabytkowe kamienice - rynkowymi hitami

  Przybywa odrestaurowanych, przedwojennych kamienic, które po gruntownym remoncie są sprzedawane bardzo drogo. Co ważne - rynek rozwija się nie tylko w dużych miastach. Także w mniejszych miejscowościach coraz częściej spotykamy tego typu oferty.

  Marcin Moneta, Dział Analiz WGN
 • Open house - strategia szybkiej sprzedaży nieruchomości

  Open house - strategia szybkiej sprzedaży nieruchomości

  Od dłuższego czasu sytuacja na rynku nieruchomości jest trudna. Mieszkania czy domy nie sprzedają się tak chętnie, jak kiedyś. Wysoka podaż sprawia, że kupujący przebierają wśród ofert, jak w ulęgałkach, a sprzedający zdaje się nie dostrzegają potrzeby zmian dotychczasowych działań marketingowych.

  Katarzyna Wiśniewska, freedom nieruchomości
 • LED się opłaca, ale trzeba wybierać z głową

  LED się opłaca, ale trzeba wybierać z głową

  Lampy LED coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Nic dziwnego, wszak to najtrwalsze i najbardziej energooszczędne źródło światła ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Dlatego ponad połowa Polaków deklaruje ich zakup przy najbliższej okazji. Jednak LED LEDowi nierówny i kupując tego typu źródła światła nie warto kierować się tylko ceną.

  materiały ledosram.pl
 • Popyt na mieszkania największy od 2007 roku

  Popyt na mieszkania największy od 2007 roku

  Pod koniec zeszłego roku popyt na rynku mieszkaniowym w dużej mierze kreowała obawa klientów, przed wycofaniem kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości. Okazuje się jednak, że w nowym roku zapotrzebowanie nie spadło. Nadal chętniej kupujemy mieszkania. Branża deweloperska i eksperci mówią już zdecydowanie o końcu kryzysu na rynku. Firmy zwietrzyły koniunkturę - znów dużo budują.

  Marcin Moneta / Dział Analiz WGN
 • Viva Garden - najnowsza inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Białołęce

  Viva Garden - najnowsza inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Białołęce

  Viva Garden to najnowsza inwestycja realizowana w atrakcyjnej części zielonej Białołęki. Osiedle tworzy 7 budynków wielorodzinnych w niskiej, dwupiętrowej zabudowie oraz 9 domów w zabudowie bliźniaczej. Utrzymane jest w jasnej kolorystyce z dodatkiem stonowanych szarości.

  artykuł sponsorowany
 • Mieszkania używane nadal popularniejsze od nowych

  Mieszkania używane nadal popularniejsze od nowych

  Mimo, że nowy program pomocy państwa dotyczący zakupu mieszkania z dopłatą zwiększa popyt na nowe nieruchomości, to jednak Polacy wciąż chętniej wybierają mieszkania używane. Najczęściej ze względu na to, że często są to nieruchomości tańsze i w lepszych lokalizacjach.

  Monika Prądzyńska / Dział Analiz WGN
 • Kwota wpłacona kontrahentowi na zachętę nie podlega opodatkowaniu

  Kwota wpłacona kontrahentowi na zachętę nie podlega opodatkowaniu

  Właściciel budynku, który w ramach swojej działalności wynajmuje pomieszczenia, może na zachętę w celu skłonienia potencjalnego najemcy do zawarcia umowy wypłacić mu kwotę, która nie będzie podlegać VAT.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego Ekspertax.pl
 • Home Staging - nowa moda na polskim rynku mieszkań

  Home Staging - nowa moda na polskim rynku mieszkań

  Okres dekoniunktury na rynku nieruchomości sprawił, że popularne zaczęły być usługi pomagające dobrze sprzedać mieszkanie. Na plan pierwszy wysuwa się tu Home Staging, czyli takie przearanżowanie mieszkania, które wydobędzie jego zalety, a zamaskuje wady. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm, świadczących tego typu usługi.

  Monika Prądzyńska / Dział Analiz WGN
 • Ubezpieczenie nieruchomości: konieczność, obowiązek czy decyzja zdrowego rozsądku?

  Ubezpieczenie nieruchomości: konieczność, obowiązek czy decyzja zdrowego rozsądku?

  Ubezpieczenie nieruchomości jest jedną z najpopularniejszych form zabezpieczenia własnego majątku. Wydaje się, że powinien zatroszczyć się o nią każdy właściciel domu lub mieszkania. Kilkaset złotych rocznie przeznaczonych na opłacanie składki ubezpieczenia jest niewielką ceną w porównaniu z wartością chronionej nieruchomości. Niejednokrotnie posiadanie takiej polisy jest zbawienne w obliczu nieszczęścia pożaru, huraganu czy powodzi. Czy aby na pewno?

  Freedom Nieruchomości
 • Kupno działki: co sprawdzić, żeby dobrze trafić?
 • Opłaty za korzystanie z windy

  Opłaty za korzystanie z windy

  Jeśli statut spółdzielni przewiduje, że opłaty za korzystanie z windy dotyczą wyłącznie lokali położonych na piętrach, są to postanowienia generalne. Wszystkie osoby, które spełniają określone warunki, czyli w tym przypadku zajmują lokale na parterze, mogą korzystać ze zwolnienia z opłaty za korzystanie z windy.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego Ekspertax.pl
 • Refakturowanie opłat za wywóz śmieci - stawka VAT

  Refakturowanie opłat za wywóz śmieci - stawka VAT

  Działalność spółdzielni mieszkaniowych polegająca na wykonywaniu czynności, za które uiszczane są opłaty przez podmioty posiadające tytuł prawny do lokali użytkowych jest świadczeniem usług i podlega opodatkowaniu VAT.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego Ekspertax.pl
 • Condo System Dolcan już od 1,5 roku ułatwia zarabianie na nieruchomościach

  Condo System Dolcan już od 1,5 roku ułatwia zarabianie na nieruchomościach

  Firma Dolcan, która wprowadziła na stołeczny rynek nowatorski system inwestowania w nieruchomości condo, regularnie wypłaca klientom zyski. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na roczny system rozliczania otrzymali nawet ponad 63 tys. zł zysku. Indywidualni inwestorzy decydowali się na zakup nawet 3 mieszkań w ramach systemu, a instytucjonalni nawet 6. Największą popularnością cieszą się lokale w inwestycji Ogrody Ochota.

  artykuł sponsorowany
 • Mama i dziecko - gdzie zamieszkać, by mieć wspólne miejsca na wspólne chwile?

  Mama i dziecko - gdzie zamieszkać, by mieć wspólne miejsca na wspólne chwile?

  Każda mama chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju i wypoczynku, a jednocześnie wygospodarować czas dla samej siebie. Dlatego kluczowe jest gdzie mieszkamy. Czy obok domu znajdziemy przedszkole, klubik dla dzieci, przestrzeń na spacery i zabawy na świeżym powietrzu, a dla siebie miejsce, gdzie można się zrelaksować? W Warszawie optymalną ofertę stworzył Eko-Park, który za stosowanie rozwiązań przyjaznych dzieciom - jako jedyny deweloper w Polsce został odznaczony znakiem jakości Kid Zone. Podczas Dni Otwartych w weekend 24-25 maja, przedstawi wyjątkowo atrakcyjną ofertę na mieszkania z własnymi ogrodami.

  informacja prasowa
 • Kamienica ogrzewana gazem - kiedy nie trzeba płacić akcyzy?

  Kamienica ogrzewana gazem - kiedy nie trzeba płacić akcyzy?

  Kamienice z lokalami mieszkalnymi i użytkowymi mogą korzystać ze zwolnienia od akcyzy. Właściciel kamienicy jest finalnym nabywcą gazowym, podlega zatem zwolnieniu z podatku akcyzowego.

  Dorota Ryterska, prawnik w spółce doradztwa podatkowego Ekspertax.pl