Kredyty

 • Niektóre banki wycofują się z kredytów we frankach

  Niektóre banki wycofują się z kredytów we frankach

  Polacy coraz częściej zaciągają kredyty mieszkaniowe we frankach szwajcarskich, ponieważ są one lepiej oprocentowane niż kredyty w złotych. Niestety banki wycofują ze swojej oferty produkty z tą walutą - informuje portal bankier.pl

  ask
 • Nowe limity kredytu "Rodzina na swoim" Obowiązują od kwietnia.

  Nowe limity kredytu "Rodzina na swoim" Obowiązują od kwietnia.

  Rok 2012 to ostatni rok, w którym można złożyć wniosek o preferencyjny kredyt w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim". Założeniem programu jest udzielenie kredytu z dopłatami na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych, czyli pokrycie przez Skarb Państwa części należnych Bankowi odsetek, w okresie pierwszych ośmiu lat spłaty. Dopłaty do oprocentowania realizowane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

  Katarzyna Katrycz, kancelaria prawna Małgorzaty Sobol
 • Deweloper, a nie bank da ci kredyt na mieszkanie

  Wystarczy wpłacić 30 proc. ceny mieszkania, aby stać się jego właścicielem. A co z resztą należności? J.W. Construction Holding jest pierwszym deweloperem, który jest gotów rozłożyć ich spłatę nawet na 20 lat!

  Marek Wielgo
 • Ranking kredytów hipotecznych - maj 2012

  Marże kredytów w złotych są obecnie najniższe od czasu kryzysu w 2008 r. Po raz pierwszy w rankingu nie pojawiają się oferty kredytów we frankach szwajcarskich. Gdzie po najlepszy kredyt - radzą Expander i ?Gazeta Dom?.

  Paweł Majtkowski, Główny Analityk Expander Advisors
 • Ranking kredytów hipotecznych - maj 2012

  Marże kredytów w złotych są obecnie najniższe od czasu kryzysu w 2008 r. Po raz pierwszy w rankingu nie pojawiają się oferty kredytów we frankach szwajcarskich. Gdzie po najlepszy kredyt - radzą Expander i ?Gazeta Dom?.

  Paweł Majtkowski, Główny Analityk Expander Advisors
 • Jak zostać pośrednikiem?

  Jak zostać pośrednikiem?

  Licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami może uzyskać prawie każdy - trzeba się tylko trochę wysilić i wydać trochę pieniędzy. Wszystko po to, żeby dostać nadal wymaganą prawem, licencję. Mimo tych obostrzeń, ograniczających dostęp do profesji, w Polsce ponad 17 tys. osób wykonuje ten zawód. O 70 proc. więcej niż przed dekadą, kiedy licencje stawały się obowiązkowe.

  Michał Świech
 • Ceny nowych mieszkań nadal spadają

  Ceny nowych mieszkań nadal spadają

  W I kwartale 2012 r. w większości głównych miast kontynuowane były spadki średnich cen nowych mieszkań, nie osiągały one jednak wysokich rozmiarów - twierdzą analitycy.

  Emmerson S.A.
 • Poprawiła się sytuacja osób sprzedających mieszkania

  Poprawiła się sytuacja osób sprzedających mieszkania

  W marcu poprawiła się pozycja negocjacyjna osób poszukujących chętnych na swoje mieszkania. Obecnie sprzedający oferują niższe upusty cenowe w trakcie negocjacji, niż miało to miejsce jeszcze w poprzednim miesiącu.

  Emmerson S.A.
 • Jak sfinansować remont generalny domu

  Jak sfinansować remont generalny domu

  Nadejście wiosny sprzyja odważnych decyzjom. Taką dla wielu będzie decyzja o gruntownym remoncie i odnowieniu swojego mieszkania. Jeśli, oprócz tradycyjnego odmalowania, potrzebne jest także np. całkowite odnowienie łazienki czy kuchni, urządzenie od nowa pokoju, zakup mebli i sprzętów domowych, wymiana okien itp., koszty mogą iść w dziesiątki tysięcy złotych. Podpowiadamy, skąd wziąć przykładowe 50 tys. zł na remont domu.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Raty równe czy malejące - jak spłacać kredyt hipoteczny?

  Raty równe czy malejące - jak spłacać kredyt hipoteczny?

  Zaciągając kredyt hipoteczny jedną z wielu decyzji, które trzeba podjąć, jest wybór systemu rat. Stając przed dylematem ?raty równe czy malejące? trzeba pamiętać, że oba systemy mają swoje wady i zalety. Wybierając raty malejące, odda się bankowi dziesiątki tysięcy złotych mniej. Z drugiej strony - wcale nie musi być to argument przeważający.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Starając się o kredyt hipoteczny musisz o tym pamiętać!

  Starając się o kredyt hipoteczny musisz o tym pamiętać!

  Niepewna sytuacja gospodarcza oraz zaostrzanie przepisów kolejnych rekomendacji przez KNF sprawiły, że w ciągu ostatniego roku obniżyła się zdolność kredytowa Polaków. W związku z tym obecnie starając się o kredyt hipoteczny należy odpowiednio przygotować się do rozmowy z przedstawicielem banku, która może zaważyć na ostatecznej decyzji. Warto zwrócić uwagę na wszystkie, nawet mogłoby się wydawać nieistotne, a jednak wymagane informacje.

  Emmerson S.A.
 • Kredyt hipoteczny - wspólnie z rodzicami

  Kredyt hipoteczny - wspólnie z rodzicami

  Wielu młodych Polaków staje przed wyzwaniem uzyskania kredytu hipotecznego na zakup swojego własnego M. Zdolność kredytową może podwyższyć ubieganie się o zobowiązanie wspólnie z rodzicami - radzą analitycy.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Podatek katastralny nie zostanie wprowadzony. Przynajmniej na razie
 • Ile bank pożyczy w ramach kredytu hipotecznego?

  Ile bank pożyczy w ramach kredytu hipotecznego?

  Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - takim hasłem swój kredyt zachwala wiele banków. Tymczasem w niektórych instytucjach niezbędny będzie nawet 20- czy 30-procentowy wkład własny. Tylko kilka banków kategorycznie wyklucza sfinansowanie całości wartości mieszkania. Bywają również takie, które są skłonne pożyczyć nawet więcej niż jest warte mieszkanie.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Gdzie pożyczyć na zakup domu? Ranking kredytów hipotecznych

  Gdzie pożyczyć na zakup domu? Ranking kredytów hipotecznych

  Początek roku nie jest dobrym czasem na rynku kredytów hipotecznych. Dla tych, którzy pomimo tych przeciwności szukają najniższych rat i najatrakcyjniejszych oprocentowań kredytów, eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl stworzyli ranking najlepszych ofert na rynku.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl
 • Kredyty walutowe

  Ekspert porównywarki kredytowej Comperia.pl Marcin Zienkiewicz odpowiada na pytania dziennikarza działu gospodarczego Gazety Wyborczej Marka Wielgo

  redakcja
 • Czy klient jest skazany na cross-selling?

  Ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl Marcin Zienkiewicz odpowiada na pytania dziennikarza działu gospodarczego Gazety Wyborczej Marka Wielgo

  redakcja
 • Dwa miesiące spłaty i dług niższy o 40 000 zł

  Dwa miesiące spłaty i dług niższy o 40 000 zł

  Od połowy grudnia ubiegłego roku kurs euro spadł już o ok. 10 proc. To bardzo dobra informacja dla wielu osób, które pod koniec ubiegłego roku zaciągnęły kredyty w tej walucie. Mimo, że spłacili dopiero 2-3 raty, to ich zadłużenie spadło nawet o 40 000 zł. Ucieszą się również zadłużeni we frankach. Z wyliczeń Expandera wynika, że marcowa rata będzie aż o 305 zł niższa niż w sierpniu 2011 r. kiedy kurs osiągnął najwyższy poziom.

  Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
 • Ubezpieczenie mieszkania - poradnik

  Ubezpieczenie mieszkania - poradnik

  Jeśli kupiłeś mieszkanie za kredyt i teraz chcesz je ubezpieczyć, nie rób tego w banku. W firmie ubezpieczeniowej kupisz polisę o wiele taniej.

  Anna Popiołek