Kredyty

 • Teraz możesz obniżyć marżę kredytu

  - Minęły trzy lata od czasu, gdy przeciętne marże kredytów w złotych były najwyższe i wynosiły aż 2,8 proc. W części banków przestała obowiązywać opłata za wcześniejszą spłatę. Można to wykorzystać i negocjować obniżenie marży lub dokonać refinansowania - podpowiada Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander

  oprac. uma
 • Kredyt hipoteczny - z wkładem własnym czy bez?

  Choć banki udzielają kredytów nawet bez wkładu własnego, z różnych powodów warto takowy wnieść. Nawet kilka tysięcy złotych wkładu własnego może oznaczać niemałe oszczędności w przyszłości.

  Mikołaj Fidzińsk, Comperia.pl
 • Kredyty w cross - sellingu

  Najbliższe tygodnie pokażą czy tej jesieni również będziemy mieli do czynienia z ożywieniem na rynku kredytowym. Ostatnio w konstrukcji ofert kredytów mieszkaniowych nastąpiły zmiany, w związku z czym banki jeszcze wyraźniej zaczęły wykorzystywać mechanizm sprzedaży krzyżowej, tzw. cross-sellingu.

  Tomasz Muzyka, Ekspert WGN Kredyty, red. O.B.
 • Jak sfinansować remont mieszkania?

  Kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, pożyczka gotówkowa - istnieje wiele sposobów zdobycia potrzebnych środków na remont mieszkania, gdy własne konto bankowe świeci pustkami. W jakich sytuacjach skorzystać z określonego produktu i jakie są cechy każdego z nich?

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl, red. O.B.
 • Za młodzi na kredyt?

  Czy warto wiązać się (z) kredytem już w młodym wieku? Jakie plany i obawy towarzyszą dwudziestokilkulatkom decydującym się na tak poważne, długoterminowe zobowiązanie?

  Milena Hernik, red. O.B.
 • Dlaczego nieruchomości się nie sprzedają?

  Od ponad 3 lat nieruchomości stale tanieją, a mimo to kupujących jest bardzo mało. Czyżby nasi rodacy przestali być zwolennikami własnych "M" i przerzucili się na wynajem? Nic z tych rzeczy. Powód tej recesji jest prozaiczny - pomimo spadku cen, dla potencjalnych klientów są one wciąż za wysokie.

  Krzysztof Oppenheim, OPPENHEIM ENTERPRISE, red. O.B.
 • Wrześniowy ranking kredytów hipotecznych

  Mimo spadku cen nieruchomości, banki pożyczają nam pieniądze niechętnie i na restrykcyjnych warunkach. Comperia.pl sprawdziła, jaki bank proponuje obecnie najkorzystniejszy kredyt na zakup własnego mieszkania.

  Marta Ośko, comperia.pl, red. O.B.
 • Korzystny kredyt? W którym banku?

  Korzystny kredyt? W którym banku?

  Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego w banku, który prowadzi nasze konto osobiste, to najmniej skomplikowana opcja. Problem w tym, że nie zawsze najtańsza.

  mawi
 • Nieprzychylny rynek kredytowy

  Uzyskanie finansowania na zakup mieszkania nie jest dziś łatwe, a w przyszłym roku może być jeszcze trudniejsze. Jest jednak o co walczyć.

  RED Real Estate Development, red. O.B.
 • Kredyt hipoteczny - o czym pamiętać? Na co uważać?

  Zaciągając i spłacając kredyty hipoteczne, warto mieć na uwadze wiele czynników i kwestii. Szczególnie bacznie należy przestudiować oferty cross-sellingowe. Comperia.pl prezentuje kilka rad i ostrzeżeń.

  Mikołaj Fidziński, Comperia.pl; red. O.B.
 • Scoring - tajna, samobójcza broń banków

  Dość częsta jest opinia, że w kwestii kredytów hipotecznych banki są nieprzewidywalne. Co to oznacza w praktyce? Otóż nawet stosunkowo prosta sprawa, kiedy to potencjalny kredytobiorca spełnia wszystkie warunki i nie ma też zastrzeżeń do nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu, może zakończyć się odmową.

  Krzysztof Oppenheim, OPPENHEIM ENTERPRISE, red. O.B.
 • Spłacaj kredyt terminowo

  Opóźnienia w spłacaniu miesięcznych rat kredytów hipotecznych mogą słono kosztować - ostrzega Michał Krajkowski z Domu Kredytowego Notus.

  mawi
 • Mieszkania bardziej dostępne

  Bankowcy sygnalizują pogorszenie dostępności kredytów hipotecznych. Na pocieszenie przyznają, że choć bardzo powoli, ale poprawia się dostępność mieszkań.

  mawi
 • Boimy się franka i telefonu z banku. Jak się bronić?

  Boimy się franka i telefonu z banku. Jak się bronić?

  Czy bankowcy mają prawo dzwonić do klientów prawidłowo spłacających raty i żądać od nich dodatkowych zabezpieczeń kredytów hipotecznych? Okazuje się, że nie zawsze, nawet jeśli wartość mieszkania znacznie spadła. Jak się bronić?

  Maciej Samcik
 • Banki szybciej przyznają kredyty hipoteczne

  Średni czas rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny od kilku miesięcy systematycznie ulega skróceniu - twierdzi główny analityk Domu Kredytowego Notus Michał Krajkowski

  mawi
 • Pożyczka w rodzinie, czyli 3 sposoby na mieszkanie
 • Czy powinienem obawiać się BIK-u?

  Czy powinienem obawiać się BIK-u?

  BIK - słowo które brzmi dla większości kredytobiorców jak wyrok. Wyrok, który uniemożliwia otrzymanie kredytu, także kredytu hipotecznego na wymarzone mieszkanie.

  Michał Wójtowicz, Jan Bijas, Salomon Finance
 • Co bank to obyczaj czyli jak banki patrzą na dochód przedsiębiorcy?

  Co bank to obyczaj czyli jak banki patrzą na dochód przedsiębiorcy?

  Coraz więcej osób decyduje się na założenie firmy i prowadzenia kariery na własny rachunek. Potrzeby mieszkaniowe przedsiębiorcy są jednak takie same, jak u osoby na etacie. Warto się więc przyjrzeć podejściu banków do dochodów uzyskiwanych z własnego biznesu.

  Kamil Szlachcic, Salomon Finance
 • Kiedy zgłosić się po kredyt?

  Kiedy zgłosić się po kredyt?

  Przymierzając się do zakupu nieruchomości, osoby finansujące transakcję kredytem hipotecznym zazwyczaj zaczynają poszukiwania oferty kredytu tuż po podpisaniu umowy przedwstępnej ze sprzedającymi. Często okazuje się jednak, że złożony podpis może przekreślić szansę na dobrą ofertę kredytu.

  Michał Wójtowicz, Salomon Finance