To się musiało tak skończyć - Madison International wykupiło 50 procent Warsaw Spire

Jest to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości biurowych w tym roku. Wartość budynku jest oszacowana na 350 milionów euro.

Madison International, a dokładniej Madison International Real Estate Liquidity Fund VI LP nabył 50 procent udziałów w budynku A - Warsaw Spire. Stające się jednym z dwóch właścicieli. Drugim jest Ghelamco GP1.

Ogromna transakcja

Nie podano dokładnej kwoty transakcji, ale musi być duża, skoro sam budynek jest wyceniany na 350 milionów euro. Madison International Realty to inwestor lokujący swoje środki w nieruchomości na całym świecie, głównie w USA i Europie. Inwestycja jest zgodna ze strategią Funduszu VI. 

Cieszymy się, że naszym partnerem i nowym współwłaścicielem budynku jest Madison International Realty, amerykańska firma budująca swoje portfolio z najlepszymi inwestycjami na rynku nieruchomości na świecie

- mówił Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający CEE, Ghelamco. 

Warsaw Spire

Budynek Warsaw Spire jest jednym z największych obiektów biurowych w Polsce. Mierzy 220 metrów wysokości i posiada prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni biurowej. 

W Madison International Realty jesteśmy dumni z tego, że budujemy silne relacje z firmami partnerskimi, uzyskując dostęp do lokalnych rynków, a następnie wprowadzając naszą własną dyscyplinę i doświadczenie w zakresie nieruchomości. To kolejny przykład takiego podejścia

- komentował Derek Jacobson, dyrektor inwestycyjny Madison International Realty.