Ile mieszkań zmieści się w Gwieździe Śmierci? Imperium największym deweloperem we wszechświecie

Gwiazda Śmierci to nic innego jak orbitalna stacja kosmiczna, znana z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jej przeznaczeniem było niszczenie planet. Pomijając ideologiczne szczegóły była również miejscem zamieszkania 1,7 miliona żołnierzy.

Gdy Luke Skywalker (w filmie "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja") niszczy Gwiazdę Śmierci zostaje bohaterem galaktyki i otwiera sobie drogę do oświecenia Jedi. Niewiele osób przejęło się losem ponad miliona imperialnych żołnierzy. Imperium nigdy nie zapomni zniszczenia jednej z największych jednostek mieszkalnych oddanych do użytku "dawno dawno temu w odległej galaktyce".

Duża jak Gwiazda Śmierci?

Według oficjalnych informacji Gwiazda Śmierci jest niewielka w porównaniu z Ziemią czy księżycem. Od tego drugiego jest mniejsza 12 razy! A od jedynej planety we Wszechświecie, na której spokojnie żyjemy co najmniej 80 razy.

Domiporta.pl

Dla porównania wypadałoby również podać, że obecnie największa stacja kosmiczna jaka znajduje się w kosmosie (międzynarodowa stacja kosmiczna ISS) posiada 837 metrów sześciennych powierzchni do życia. Czyli jest mniejsza od powierzchni Gwiazdy Śmierci ponad 100 milionów razy.

Ile mieszkań by się w niej zmieściło?

Największa stacja kosmiczna Imperium według planów wykradzionych przez Rebelię, miała średnicę 120 kilometrów. Dzięki tej danej, możemy wyliczyć praktycznie wszystko. Gwiazda Śmierci posiada kubaturę wynoszącą 90 477 868 kilometrów sześciennych. Na przykład w jej wnętrzu zmieściło by się ponad 110 tysięcy budynków PKiN (konkretnie 110 744).

Domiporta.pl

Przyjmując przeciętne wymiary mieszkania w Polsce czyli 54 metry kwadratowe o wysokości 2,6 metra, otrzymujemy 140 metrów sześciennych. Dzieląc jedną wartość przez drugą otrzymujemy ilość mieszkań jaka mogłyby się zmieścić w Gwieździe Śmierci. Jest to ogromna ilość ponad 646 milionów mieszkań (dokładnie - 646 270 485 mieszkań)!

Największy deweloper w odległej galaktyce!

Jak widać Gwiazda Śmierci była jedną z największych inwestycji budowlanych "dawno, dawno temu w odległej galaktyce...". Choć skoro można było ją tak łatwo zniszczyć to nadzór budowlanych nad nią nie czuwał wystarczająco dobrze.

Więcej o: