Alec Baldwin sprzedaje swój apartament w Nowym Jorku

Aktor znany z takich filmowych hitów jak Polowanie na Czerwony Październik czy Cooler sprzedaj swój mały apartament mieszczący się w sercu Nowego Jorku.

Aktor sprzedaje swój luksusowy apartament w Nowym Jorku. Mieszkanie znajduje się w budynku Eldorado na północno-zachodnim Manhattanie. Jednym z powodów mogło być pojawienie się na świecie kolejnego potomka Baldwina. Aktor wraz ze swoją żoną nabyli w ostatnim czasie spory dom w dzielnicy gwiazd - Greenwich Village. 

Nieruchomość o świetnej lokalizacji

Nie wiadomo dokładnie, w którym momencie aktor Alec Baldwin został właścicielem apartamentu na parterze ani tego ile go kosztował. 

- twierdzi specjalista od domów gwiazd, Mark David z Variety. 

Budynek Eldorado - widok z Central ParkuBudynek Eldorado - widok z Central Parku wikia commons

Najprawdopodobniej aktor nabył kilka mieszkań w budynku Eldorado w 1991 roku. Pierwsze z nich sprzedał w 2011 roku za 9,5 miliona dolarów. Mieszkanie wcześniej było już oferowane na sprzedaż za mniejszą sumę, ale transakcja nie doszła do skutku. 

Luksusowe wykończenie

Budynek Eldorado powstał w latach 1929-31. Znajduje się niedaleko Central Parku. Został zaprojektowany przez pracownię Margon & Holder, która nadała budynkowi unikalną sylwetę dwóch wież wystających bezpośrednio z członu niższych pięter. Budynek Eldorado jest słynny również z tego, że wybierają go osoby znane z pierwszych stron gazet. Swoje apartamenty w nim mieli chociażby aktorzy Michael. J. Fox i Bruce Willis oraz muzyk Moby. 

Alec Baldwin zachwycił ostatnio parodiując prezydenta USA - Donalda Trumpa - w programie Saturday Night Live.  

Źródło: Variety.com

Więcej o: