Kup jeden z najbardziej romantycznych zamków na świecie - Harold Tower do kupienia

Jeden z najładniejszych zamków Wielkiej Brytanii znajduje się własnie w ofercie agencji nieruchomości - Chrystals. Jednym z właścicieli nieruchomości był słynny malarz epoki romantyzmu.

John Martin był słynnym na Wyspach malarzem okresu romantyzmu. Posiadał również niezwykły talent grawerski przydatny przy tworzeniu rycin. 

Harold Tower

Budynek powstał około 1833 roku. Geneza jego nazwy nie jest do końca jasna. Nazwa pałacu może nawiązywać do Harolda I Harefoota (Król Anglii w latach  1035 -1040) bądź Harolda II Godwinsona (król Anglii w roku 1066 roku).

Budynek najbardziej znany jako posiadłość należąca do malarza Johna Martina w XIX wieku. Niezwykły, gotycki pałac znajduje się na wyspie Man, a dokładnie w portowym mieście Douglas na wschodzie wyspy. 

Wyspa Man

Ze względu na swoje pejzażowe położenie oraz najsłynniejszego lokatora, zamek jest nazywany najbardziej romantycznym na świecie. W latach 2009-2013 została przeprowadzona renowacja wnętrz, nad którą czuwał światowej sławy architekt - Jean-Louis Mainguy. 

Posiadłość Harold TowerPosiadłość Harold Tower rightmove.co.uk

Nieruchomość posiada maksymalnie 8 sypialni i cztery łazienki plus recepcję. Budynek wyposażony jest również w salę kinową oraz gabinet położony w oktagonalnej wieży. Cała działka zajmuje niewielkie wzgórze o powierzchni 1,2 hektara. 

Świetna inwestycja 

Budynek sprawdzi się świetnie jako pensjonat, zwłaszcza że na jego terenie znajduje się basen oraz budynki gospodarcze, w których może mieszkać np. obsługa. 

Harold Tower został wyceniony na 3,95 miliona funtów, czyli ponad 19 milionów złotych. 

Źródło: rightmove.co.uk

Więcej o: