9 nisko kosztowych wskazówek jak zmienić swoje mieszkanie w mieszkanie pokazowe

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom i uzyskać za niego jak najwięcej pieniędzy, jest niezwykle ważne aby potencjalni nabywcy i ich agenci czuli, że jest to tak zwana "gorąca oferta?. Poniższe wskazówki pomogą Ci tak przygotować mieszkanie lub dom do sprzedaży, że na pewno będzie się wyróżniać na tle konkurencyjnych ofert.

1. Zwróć uwagę na najbliższe otoczenie domu

Trawniki powinny być skoszone, liście lub śnieg odgarnięte. Dobrym pomysłem jest wystawienie, przyciągającej wzrok, dekoracyjnej rośliny tuz przed wejściem. Wyszoruj drzwi wejściowe, werandę, schody i poręcze. Jest to znacznie tańsze niż malowanie, a sprawia ogromną różnicę. Gdy już przestrzeń jest wyczyszczona, zdecyduj czy dodatkowo należy ją odmalować.

2. Pozbądź się bałaganu

Wybierz szafę lub wydziel specjalną przestrzeń na przechowanie. Przyglądaj się każdej rzeczy bardzo krytycznym okiem i zadaj sobie pytanie dlaczego ją trzymasz. Następnie zrób ostrą selekcję. Wyrzucaj, wyrzucaj, wyrzucaj.

3. Zwróć uwagę co przyciąga Twoją uwagę

Przespaceruj się po swoim mieszkaniu, i sprawdź co w poszczególnych pokojach przyciąga Twoją uwagę. Jeśli jest to odpryskująca farba abo dziury po gwoździach natychmiast to napraw.

4. Znajdź złotą rączkę

Upewnij się, że wszystkie szafki otwierają się bez problemu, żadne krany nie przeciekają. Sprawdź czy są jeszcze jakieś rzeczy wymagające naprawy. Wszelkie usterki zawsze są niepokojące dla potencjalnych kupujących.

5. Sprzątaj, sprzątaj i jeszcze raz sprzątaj

Większość śmiertelników, nie jest w stanie żyć w środowisku bez skazy przez cały czas. To może być jeden z bardziej stresujących aspektów w trakcie gdy dom jest wystawiony na sprzedaż, ale jest warte wysiłku, gdyż ułatwia szybką i zyskowną sprzedaż. Możesz wynająć profesjonalną firmę, która dokładnie wysprząta całą przestrzeń. Następnie poświeć 20-30 minut każdego dnia, aby utrzymać porządek.

6. Wpuść trochę powietrza

Przewietrz mieszkanie co najmniej 10min przed wizytą potencjalnych nabywców. Nie ma nic gorszego niż wchodzenie do dusznego domu lub takiego, który pachnie dymem papierosowym lub zwierzętami.

7. Doświetl przestrzeń

Jeśli chcesz sprzedać swój dom, pilnuj aby było jasno. Słabo oświetlone pokoje wydają się mniejsze i "przykurzone" szczególnie w ciągu dnia. Rozważ przemalowanie ciemnych ścian, gdyż bardzo pochłaniają światło.

8. Nie zapominaj o świeżych kwiatach

Nie musisz wydawać fortuny aby mieć świeże kwiaty w całym domu. Nawet pojedynczy kwiat w wazonie, rozświetli łazienkowy blat. Można też użyć sezonowych roślin doniczkowych.

Radziłabym unikać sztucznych kwiatów, zwłaszcza w drogim domu.

9. Starannie dobierz muzykę

Łagodna muzyka w tle, pomoże stworzyć przytulne, przyjazne środowisko. Pamiętaj, aby jednak nie była zbyt głośna. W żadnym wypadku nie zostawiaj włączonego telewizora.

Jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie szybko i uzyskać za nie jak najwyższą cenę, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci sprawnie przygotować nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu. Gwarantujemy, iż Twoja oferta będzie się wyróżniała na tle konkurencji, a tym samym przyciągała większą ilość chętnych do zakupu klientów.

Chcesz kupić mieszkanie z rynku wtórnego? Odwiedź Domiporta.pl

Szukasz mieszkania na rynku pierwotnym? Sprawdź ogłoszenia