Osiedle Królewskie

110 mieszkań powstanie w pierwszym etapie osiedla przy al. Rzeczypospolitej.

Osiedle Królewskie powstanie po zachodniej stronie alei, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Oś Królewska. Na czterohektarowej działce, którą Robyg kupił pod koniec ubiegłego roku, powstanie kompleks czteropiętrowych domów. Znajdzie się w nich około 600 mieszkań. W pierwszym etapie, który właśnie trafił do sprzedaży, powstanie 110 mieszkań o metrażach od 28 do 122 m kw.

- Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę osiedla. Spodziewamy się je uzyskać w drugim kwartale 2013 roku. Wtedy też planujemy rozpoczęcie budowy pierwszego etapu osiedla - precyzuje Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Robyg SA. Domy zostały zaprojektowane przez pracownię Atelier 3 Girtler&Girlter, "nadwornych" architektów Robyga, którzy dla tej firmy projektowali już osiedla przy ul. Klimczaka oraz przy Zdrowej.

- Jesteśmy przekonani, że obecny projekt - podobnie jak poprzednie - spotka się z uznaniem klientów. Przy realizacji Osiedla Królewskiego przyświecały nam założenia, którym jesteśmy wierni od początku naszej działalności. Atrakcyjna relacja ceny do jakości, kompleksowe projektowanie przestrzeni, w której mieszkańcy czują się komfortowo oraz aktywne uczestnictwo w ulepszaniu infrastruktury w Wilanowie - oto czynniki od lat przyciągające naszych klientów. Na naszych osiedlach zaaranżowaliśmy wspólne obszary zielone, stworzyliśmy nowe place zabaw, zaprojektowaliśmy liczne punkty handlowo-usługowe, w tym fitness. Z myślą o wygodzie mieszkańców całej dzielnicy wybudowaliśmy sieć dróg ułatwiających komunikację w okolicy, oddaliśmy też do użytku ogólnodostępny parking wzdłuż ulicy Klimczaka. Nasza działalność tworzy nową przestrzeń miejską - przekonuje prezes Okoński.

Ceny mieszkań w Osiedlu Królewskim zaczynają się od niespełna 6 tys. zł za m kw. (górnej granicy cen inwestor nie podaje), do tego 35 tys. zł trzeba zapłacić za miejsce w podziemnym parkingu. To nieco taniej niż w sąsiedniej inwestycji firmy Promoikos - Apartamentach Syrena, powstających również przy al. Rzeczypospolitej, tylko że po drugiej stronie przedłużenia Osi Królewskiej. Tam ceny wahają się od 6,3 do 8,2 tys. zł za m kw. Droższe są również mieszkania, które pozostały w sprzedaży w inwestycji Pod Koroną, którą Spółdzielnia Inwestycji Mieszkaniowych "Ursynów" buduje po drugiej stronie al. Rzeczypospolitej. Około 40 lokali ma ceny oscylujące w okolicach 7 tys. zł za m kw. Ten dom będzie jednak gotowy już pod koniec tego roku, tymczasem Apartamenty Syrena - latem 2014, a Osiedle Królewskie - jesienią 2014 r.

Chcesz kupić nowe mieszkanie w warszawskim Wilanowie? Zobacz oferty deweloperów na Domiporta.pl

Jeśli szukasz domu od dewelopera w Warszawie, odwiedź nasz serwis i sprawdź ogłoszenia