Kontrakt na 161 mln zł dla Eiffage Budownictwo

Echo Investment wybrała Eiffage Budownictwo Mitex SA na generalnego wykonawcę centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Echo w Kielcach.

Umowa obejmuje realizację całości prac związanych z rozbudową Galerii Echo, największego centrum handlowego w Kielcach. Inwestycja ma się zakończyć w maju 2011 r. Wartość podpisanej umowy wynosi 161,3 mln zł netto. Galeria Echo ma obecnie powierzchnię około 68 tys. m kw., a zostanie powiększona do ok. 166 tys. m kw.

- Galeria Echo to największy z naszych projektów, a umowa na jego realizację to największy kontrakt z wykonawcą w historii naszej Spółki. Negocjacje z wykonawcą zakończyliśmy równolegle z uzyskaniem finansowania dla projektu. Potwierdza to bardzo dobre przygotowanie naszej inwestycji i jednocześnie świadczy o poprawiającej się sytuacji na rynku nieruchomości - powiedział po podpisaniu umowy Artur Langner, wiceprezes Echo Investment.

Echo Investment i Eiffage Budownictwo Mitex współpracują ze sobą od wielu lat. Firma zrealizowała dla Echo m.in. centra handlowe w Olkuszu, Tczewie i Pile, hotele sieci Ibis i Novotel w Szczecinie, Zabrzu i Krakowie, kompleks hotelowy Kyriad-Campanille-Premiere Classe w Warszawie.