Jesienią rusza budowa obwodnicy Warszawy

Jesienią ma ruszyć budowa południowej obwodnicy Warszawy oraz przebudowa drogi krajowej numer 8 na północy miasta. Dodatkowo powstanie łącznik między obwodnicą, a lotniskiem międzynarodowym Okęcie.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazał Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad decyzje lokalizacyjne i środowiskowe, które na wniosek inwestora objęto rygorem natychmiastowej wykonalności. Ten pośpiech związany jest z rokiem 2012 - tłumaczy wojewoda Kozłowski.

To jedna z naszych najtrudniejszych inwestycji -przyznaje Wojciech Dąbrowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chcemy, aby obwodnica nie tylko usprawniła ruch w Warszawie, ale także była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców - podkreśla Wojciech Dąbrowski.

W najbliższym czasie kierowcy muszą się spodziewać znacznych utrudnień w ruchu. Jacek Kozłowski zapewnia, że wykonawca robót bedzie starał się, aby utrudnienia były jak najmniejsze.

Trasa obwodnicy południowej będzie przebiegała od ulicy Puławskiej do lotniska Okęcie, natomiast przebudowa odcinka północnego od Alei Prymasa Tysiąclecia do ulicy Piłsudskiego w Markach.