Elon Musk ma nowy dom. Tańszy od kawalerki w Warszawie. Rozkładasz go i mieszkasz

Dom, który rozkłada się na posesji niczym zabawka? Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przekonuje, że to przyszłość rynku nieruchomości. Nabywców skusić ma cena.

Elon Musk, właściciel Tesli, producenta samochodów i SpaceX, firmy, która podbija rynek kosmiczny, zaprezentował swój nowy dom. Miliarder, który od lat plasuje się w czołówce najbogatszych mieszkańców planety, wybrał wyjątkowo skromne lokum. Powierzchnia jego nowej nieruchomości wynosi zaledwie 35 metrów kwadratowych i bardziej przypomina kontener, niż normalny dom. 

Mały domek z prefabrykatów. Zamieszkaj jak Elon Musk

Musk zamieszkał w niewielkim domu, który wybudowała firma Boxabl. I tu krytycy mogliby zarzucić znanemu z licznych interesów miliarderowi hipokryzję. Producent domów jest bowiem kolejną spółką, w którą zainwestował. 

 

Idea Boxapl opiera się na prostej konstrukcji, którą łatwo złożyć w dowolnym miejscu. Pomimo skromnych rozmiarów wnętrze domu ma wszelkie potrzebne do życia wygody - sypialnię, salon, kuchnię i łazienkę. 

Cena mikrodomku wcale do najniższych nie należy, ale z drugiej strony kawalerki w Warszawie są zazwyczaj znacznie droższe. 35-metrowy domek można bowiem kupić za 49,5 tys. dol. (ok. 180 tys. zł). Istnieje też opcja najmu w cenie 250 dol. miesięcznie (ok. 960 zł). 

Producent zapewnia, że pojedyncze moduły można łączyć, uzyskując w ten sposób znacznie bardziej luksusowe nieruchomości. Zaletą rozwiązania amerykańskiego start-upu ma być łatwość montażu. Dom rozkłada się na miejscu instalacji w dosłownie kilkanaście minut. 

 

>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Elon Musk pozbywa się nieruchomości. "Za dużo obowiązków"

Przeprowadzka do mikrodomu ma dowodzić, że nieruchomości nie są potrzebne do szczęścia. Musk ma ich na koncie całkiem sporo, jeszcze w zeszłym roku domy i posiadłości, które posiadał, wyceniane były na ok. 100 mln zł. Znany z ekscentrycznych zachowań miliarder sukcesywnie pozbywa się majątku. Sprzedał jak do tej pory pięć domów.