Łazienki Królewskie na sprzedaż

Na portalu Domiporta pojawiła się oferta sprzedaży działki w Łazienkach Królewskich. Część zespołu pałacowo-ogrodowego przeznaczona na sprzedaż obejmuje Pałac na Wyspie i jego najbliższe okolice w kierunku Parku Agrykola. Pałac ma pozostać dostępny dla zwiedzających. Łącznie jest to ponad 14 tys. m2, czyli powierzchnia równa dwóm boiskom do piłki nożnej.

Działka ma znakomite położenie, dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony deweloperów jak i osób prywatnych. Widzimy wzmożony ruch niemal od momentu publikacji ogłoszenia, zapytania składają zarówno firmy jak i użytkownicy indywidualni.

Cena zwala z nóg, ale chętni się znajdą

Cena 380 mln złotych widoczna w ogłoszeniu nie powinna odstraszać zainteresowanych. Tak położona, niezabudowana działka w ścisłym centrum Warszawy zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. Apartamenty, które ewentualnie powstaną w Łazienkach staną się jednym z najbardziej prestiżowych adresów w Polsce. Jeśli nabywca zdecyduje się na zabudowę biurową bądź komercyjną to również może liczyć na najemców zainteresowanych prowadzeniem biznesu w tak prestiżowej lokalizacji.

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble

Transakcja spowodowana pandemią

Przedstawiciele władz komentują, że do sprzedaży tak cennej działki zmusiła sytuacja ekonomiczna i problemy z dopięciem budżetu. Rok 2020 był dla finansów bardzo trudny, spadły wpływy z podatków a dodatkowe wydatki związane z pandemią postawiły włodarzy w sytuacji bez wyjścia - komentuje sprawę urzędnik proszący o anonimowość. Zastrzyk gotówki ze sprzedaży pozwoli zabezpieczyć inne istotne wydatki oraz da budżetowi finansowy oddech co najmniej do końca roku - dodaje.

Czy Łazienki kupią Chińczycy?

Plotki mówią o poważnym zainteresowaniu firm chińskich, które w spektakularny sposób chcą wejść na polski rynek hotelowo-apartamentowy. W ramach ciekawostki warto odnotować, że do działki prowadzi Aleja Chińska – główna aleja Łazienek Królewskich, stanowiąca oś centralną parku łączącą jego północną i południową część. Aleja powstała w latach 80. XVIII wieku na bazie dawnej Drogi Wilanowskiej. Inicjatorem utworzenia Alei był król Polski Stanisław II August.

Oferta znajduje się pod tym linkiem.