Powstanie hotel niczym pierścionek zaręczynowy w oceanicznym pejzażu. Wygląda bajecznie

W najbliższych latach na wybrzeżu Morza Czerwonego ma powstać wiele atrakcyjnych miejsc. Jednym z nich będzie hotel ukrywający się nazwą Ummahat AlShaykh Hotel 12. Będzie to zespół małych domków połączonych kładką, całość przypomina pierścionek zaręczynowy z diamentem.

Za nowe inwestycje zlokalizowane nad brzegiem Morza Czerwonego odpowiada Arabia Saudyjska, starająca się przybliżyć ten region turystom z całego świata. Z tego powodu powstają liczne inwestycje, które są budowane w ramach programu "Red Sea Project".

Program turystyczny

Hotel o charakterystycznym kształcie będzie jednym z ciekawszych miejsc powstałych przy okazji programu "Red Sea Project". Za jego projekt (jak i większość budowanych w jego ramach) odpowiadają architekci ze słynnego studia Foster + Partners. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

W ramach programu budowy nowych ośrodków turystycznych między miastami Umluj i Al Wajh na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej powstanie kilkadziesiąt ośrodków turystycznych na 90 niezagospodarowanych obecnie wyspach. Jedną z inwestycji będzie wspomniany Ummahat AlShaykh Hotel 12. 

Niezwykły hotel nad wodą

Na wyspie Ummahat AlShaykh mają powstać dwa hotele, choć inwestor, póki co ujawnił wizualizacje tylko jednego z nich. Drugi zaprojektuje studio Kengo Kuma and Associates. 

 

Na udostępnionych materiałach widać sieć kilku domków wakacyjnych poustawianych na palach dookoła niewielkiego wybrzeża. Całość jest połączona za pomocą znajdującej się nad wodą drewnianej kładki, która tworzy pierścień. Jego "diamentem" będzie kilka budynków mieszczących restauracje i przestrzeń rekreacyjną. 

WizualizacjaWizualizacja materiały prasowe / Fosters + Partners

Lekkie, wykonane z drewna konstrukcje przypominają muszle. Całość wykonana jest z ażurowych, półprzezroczystych daszków, które rozpraszają ostre słońce i zapewniają odrobinę cienia. Dzięki swojej opływowej strukturze i organicznych kształtach całość wpisuje się w krajobraz wyspy.  

WizualizacjaWizualizacja materiały prasowe / Fosters + Partners

Największą trudnością dla twórców było zaprojektowanie konstrukcji budynków, by w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko, a jednocześnie uczynić z kurortu miejsce wyjątkowe. Podobnie jak pozostałe inwestycje budowane w ramach "Red Sea Projekt" także Ummahat AlShaykh Hotel 12 ma być budynkiem zeroenergetycznym i ekologicznym. 

Źródło: Dezzen.com