Czy zakup materaca online jest dobrym pomysłem?

Przychodzi czas: występuje konieczność zaopatrzenia się w nowy materac, wymiany starego materaca, zapewnienia sobie odpowiednio zdrowych warunków snu. Zajmiemy się wyłącznie dobrymi materacami, ale podstawowe pytanie jest następujące: czy online mogę dobrze kupić materac i jak to zrobić, aby materac kupiony online był odpowiedni i służył naszemu zdrowiu?

Zakup materaca w trybie online

Ogólna odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, zakup materaca online jest dobrym pomysłem. Jednak należy dodać kilka zastrzeżeń: trzeba mieć wiedzę. Gdzie kupić materac online? Czym się kierować przy zakupie, aby był on świadomym i racjonalnym wyborem, który nas nie rozczaruje?

Materace kupujemy albo w salonach, albo online. Przewaga salonu z materacami polega na tym, że empirycznie, realnie możemy wybrany model materaca wypróbować. Po prostu się na nim kładziemy i sprawdzamy, czy jest to produkt odpowiadający naszym potrzebom. Ta możliwość nie występuje podczas zakupu materaca online. Ktoś mógłby uznać ten brak możliwości naocznego sprawdzenia jakości materaca za olbrzymią wadę, lecz dobitnie wykażemy, że tak być nie musi.

Wróćmy do naszych zastrzeżeń. Pytaliśmy o dwie sprawy: w jakim sklepie internetowym kupić materac oraz czym się kierować? To właśnie pytania kluczowe dla przedsięwzięcia zakupu materaca online. Odpowiadamy: tylko w znanym, renomowanym sklepie, a także taki materac będzie dobrym zakupem, za którego wysoką jakością stoi marka uznanego producenta. To podstawy.

A bardziej konkretnie - możemy polecić materace online na abcsnu.pl, a z marek producentów niezawodnych najlepiej wybrać modele Hilding Anders. Dlaczego? Rozwińmy tę myśl. Będziemy argumentować, że zakup materaca wyprodukowanego przez lidera rynku w dobrym sklepie online, doskonale omija tę przeszkodzę, ten kontrargument, gdy ktoś mówi, że "wyłącznie kupię materac, którego najpierw dotknę".

Internetowy sklep z materacami ABC SNU

Zacznijmy od sklepu. ABC SNU jest sklepem z materacami online, który spełnia wszelkie wymogi i standardy stawiane przed tego typu miejscami w sieci. Zakładanie konta jest proste i bezpieczne. Wysyłka zamówionych produktów następuje natychmiast. Sklep nie nakłada żadnych ograniczeń na bezpłatność swoich dostaw. Transakcje tu przeprowadzone są absolutnie bezpieczne, a regulamin korzystania ze sklepu jasny i przejrzysty. W ABC SNU zawsze uzyskujemy także możliwość zwrotu materaca nawet w ciągu trzydziestu dni od zakupu. Klienci są traktowani z szacunkiem i są im udzielane pełne informacje.

Ale najważniejsza jest jakość produktów. Sklep oferuje najlepsze materace Hilding Anders.

Hilding to szwedzka firma, która jest obecna na rynku już niemalże przez wiek. Jej materace cieszą się powszechnym zaufaniem i renomą. Jest zdobywcą wielu nagród w dziedzinie projektowania materacy. Firma Hilding jest także producentem materacy dla wielu zewnętrznych podmiotów, np. Pan Materac czy Sleepmed. W przypadku tego producenta nie ma "przypadków" - zawsze otrzymujemy materace najwyższej jakości, z których większość będzie objęta gwarancją 15 lat.

Najlepsze konstrukcje i materiały, a także wykonanie i jakość wypracowana w "laboratoriach snu" Hilding, są stosowane w każdym rodzaju materaca: sprężynowych, multipocket, lateksowych, piankowych, hybrydowych, nawierzchniowych, itd. Wiele z materacy Hilding posiada status wyrobów medycznych, a więc przeszła określoną ściśle z normami certyfikację.

Właśnie to połączenie: dobry sklep plus dobry producent - dają w rezultacie brak obaw o zakup materaca w trybie online. Nie dość, że nasze sprawy zakupowe załatwimy łatwo i przyjemnie, to nabędziemy także materac najwyższej jakości, którego nie powstydzi się nawet najpiękniejsza i najlepiej urządzona sypialnia w wielkiej rezydencji.

Internetowy sklep z materacami ABC SNUInternetowy sklep z materacami ABC SNU 

Jakie materace wybrać? Hilding Anders nadal jest liderem

Podajmy więc i opiszmy pokrótce kilka przykładów materacy Hilding, które za wcale niewygórowaną cenę możemy nabyć w ABC SNU online.

Dla materacy sprężynowych klasycznym modelem będzie np. Hilding Lambda. Siedem stref twardości na konstrukcji wykonanej z olbrzymiej ilości doskonałych sprężynek Pocket Plus. Najważniejszy w wyborze materaca czynnik "nacisku punktowego" działa tu znakomicie - każdy centymetr kwadratowy powierzchni reaguje na masę, której rozkład jest dzięki temu równomierny. W projekcie zastosowano też matę kokosową, która dodatkowo dba o właściwe, zdrowe ułożenie i podparcie dla całego ciała. To właściwie przykład materaca hybrydowego, ponieważ nie obyło się bez warstw znakomitych pianek. Najwyższą warstwą całej konstrukcji jest bowiem niezwykle elastyczna, wytrzymała i higieniczna pianka lateksowa.

Klasycznym rozwiązaniem zupełnie "piankowym" będzie zaś np. Hilding Conga. 15 lat gwarancji na materac od Hilding robi wrażenie, prawda? Wrażenie robi też kompozycja pianek. Mamy tu i wysokoelastyczną warstwę pianki HR, nowoczesna pianka FloFom została wbudowana w miejsca "krytyczne" (np. tam, gdzie masa ciała wywiera największy ucisk, czyli w okolicy barków), a całość dopełnia wspaniałe osiągnięcie technologii, jaką jest pianka VelvetTouch.

To tylko drobne wzory tego, jaki materac możemy zakupić online. Wszystkie materace Hilding w sklepie internetowym ABC SNU są bowiem znakomicie opisane i przedstawione na zdjęciach (ze zdjęć dowiadujemy się nawet więcej niż podczas wizyty w salonie stacjonarnym, ponieważ grafiki pokazują przekroje poprzeczne wnętrza materacy). Podczas zakupów w sieci nie występuje więc problem braku informacji. Przeciwnie, nie nabywamy "kota w worku", bo za jakość produktu ręczy zarówno marka Hilding oraz sam sklep ABC SNU, który - to trzeba podkreślić - zapewnia wyjątkowo prokonsumenckie warunki zakupu.

Możemy więc podsumować nasze uwagi na temat zakupu materaca online. Po pierwsze: renoma producenta materaca. Po drugie: renoma i profesjonalizm sklepu. Jeżeli te elementy współwystępują, są połączone (np. zakup materaca Hilding w sklepie online ABC SNU), wtedy uzyskujemy pewność, że nasze prawa konsumenckie będą szanowane, proponowane ceny adekwatne, jakość towaru najwyższa, za zatem nasze zdrowie, które w wielkiej mierze zależy przecież od dobrego snu - zyska wiele.

Odpowiedź na tytułowe pytanie wypada więc twierdząco. Tak, to dobry pomysł, aby kupić materac online, ale pamiętajmy, że nie wszystkie sklepy z materacami w sieci oferują tak świetne warunki jak ABC SNU, i nie wszystkie mogą ręczyć za tak wysoką jakość produktu, jaką daje nam Hilding Anders. Wybierajmy więc spokojnie, po namyśle i nie spieszmy się, a będziemy zadowoleni z materaca kupionego online.