44 metry za 1,2 mln złotych? To w zasadzie stróżówka nie dom

Niecałe 45 metrów kwadratowych, to tyle, o duża kawalerka, bądź małe mieszkanie dwupokojowe. Tyle mierzy jeden z najmniejszych domów w historii Anglii przeznaczonych na sprzedaż. Niesamowity dom był przez długi czas miejscem pracy stróża. Niewiarygodne, jak to wygląda!

Wspomniany dom był miejscem pracy stróża pilnującego wjazdu do Grimston Park, kompleksu, który jeszcze kilka lat temu był rezydencją rodziny królewskiej. Całość przeszła w ręce prywatne i budynki w całej nieruchomości zostały przearanżowane na 11 apartamentów o wysokim standardzie. To tyczy się również stróżówki przy bramie. 

Dom jak mieszkanie

Niewielki domek wizualnie wydaje się jeszcze mniejszy, niż można by domniemywać po liczbie metrów kwadratowych podanych w ogłoszeniu. Dzieje się tak, ponieważ budynek posiada dużą piwnicę, w której mieści się łazienka, kuchnia i jadalnia. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<

Na parterze mieści spora garderoba z dwiema dużymi szafami, a na piętrze sypialnia. Ze względu na swój niewielki metraż domek może pełnić funkcję mieszkalną dla jednej osoby, bądź pary. 

Zdjęcie ofertoweZdjęcie ofertowe rightmove.co.uk

Choć z zewnątrz budynek nie wygląda na zadbany, to jego wnętrze zaskakuje wysokiej jakości wykończeniem. Brak prac remontowych na zewnątrz może wynikać z wpisania stróżówki do listy zabytków, oznacza to, że nie można zanadto ingerować w jej wygląd zewnętrzny. 

Najmniejszy dom w Anglii

To jeden z najmniejszych domów, które trafiły do sprzedaży na rynku angielskim, podsumowują agenci nieruchomości. Dom znajduje się w Grimston Park, koło Tadcaster w North Yorkshire. 

Zdjęcie ofertoweZdjęcie ofertowe rightmove.co.uk

Dotychczasowi właściciele stróżówki, po 14 latach mieszkania, postanowili poszukać większego domu i wystawili swój dotychczasowy lokal na sprzedaż. Cena wynosi obecnie 250 tys. funtów, czyli ok. 1,2 mln zł. 

Źródło: rightmove.co.uk