Apartament w byłym szpitalu? Mieszkał tu bramkarz polskiej reprezentacji Wojciech Szczęsny

Któż by nie chciał zamieszkać w pięknym wiktoriańskim budynku, w luksusowym apartamencie? A gdyby dodać, że przez wiele lat mieścił się w nim szpital psychiatryczny? Taka informacja nie zniechęciła jednak Wojciecha Szczęsnego, który był jednym z rezydentów tego obiektu.

Wielka Brytania jest pełna wspaniałych budynków z XIX wieku, które do dzisiaj są użytkowane, ale często w zupełnie inny sposób niż wyobrażali to sobie ich architekci. Taki los właśnie spotkał szpital psychiatryczny w Barnet.

XIX-wieczny sznyt

Znajduje się on w posiadłości Princess Park Manor w Barnet, niedaleko Londynu. Są to byłe zabudowania szpitala psychiatrycznego działającego w tym miejscu do lat 90 ubiegłego wieku. Podczas II wojny światowej mieścił się tu też szpital polowy. 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

Po 2000 roku władze przekazały zabudowania w prywatne ręce, dzięki czemu w miejscu dawnego szpitala powstało osiedle mieszkaniowe znane jako Princess Park Manor i Friern Village. Dawny obiekt szpitalny świetnie odnalazł się w mieszkaniówce i oferuje mieszkańcom kort tenisowy, siłownię, SPA, strzeżony parking i 24-godzinną usługę konsjerża. Na mieszkańców czeka również zadbany ogród, a ponadto osiedle jest świetnie skomunikowane z Londynem. Do centrum można dojechać w 20 minut pociągiem. 

Jak się mieszka w szpitalu?

Wyjątkowo przyjemnie. Oczywiście, budynki zostały przebudowane i luksusowo wyposażone. Dostępny apartament to cztery wygodne sypialnie rozłożone na 176 metrach kwadratowych. Dwie z nich posiadają oddzielne łazienki, a jedna dodatkową garderobę. Jest to apartament z antresolą, nad salonem znajduje się otwarta przestrzeń o wysokości jednej kondygnacji.

Zdjęcie ofertoweZdjęcie ofertowe chancellors.co.uk

Wadą apartamentu jest fakt, że nabywca zyskuje jedynie prawo dzierżawy do 2123 roku. Cena za ten wspaniały apartament wynosi obecnie 900 tys. funtów, czyli ok. 4,5 miliona złotych

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni od krachu z 2009 roku?

Nic dziwnego, że miejsce przyciągnęło swoją ekskluzywnością i wygodami wielu sławnych londyńczyków. Wśród byłych mieszkańców osiedla biuro nieruchomości wymienia np. polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego, członków zespołów Busted, Sugababes, Atomic Kitten czy aktorkę Kimberly Walsh. 

Źródło: chancellors.co.uk