Gotycka posiadłość w Szkocji na sprzedaż. Cena wywoławcza? Jeden funt

Świat jest pełen atrakcyjnych ofert nieruchomości, trzeba je tylko znaleźć. Najnowszym takim znaleziskiem jest niesamowita posiadłość w stylu gotyckim w Szkocji. Licytacja rozpoczęła się od jednego funta, czyli niecałych pięciu złotych.

National Property Auctions. to narodowa agencja, która zajmuje się licytacją wyjątkowych nieruchomości w Anglii. Tym razem na licytatorów czeka prawdziwa perełka. A cena nadal jest atrakcyjna. 

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Posiadłość w Szkocji

Budynek wybudowany w gotyckim stylu wydaje się dużo starszy, niż w rzeczywistości jest. Został wybudowany raptem w 1850 roku i na początku pełnił funkcję rezydencji, następnie został zamieniony w hotel. Później mieścił się w nim również sierociniec. Ostatecznie budynek porzucono.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Posiadłość znajduje się w Szkocji, w pobliżu miasta Arbroath. Rezydencja została wybudowana dla rodziny Corsar, która była właścicielem okolicznego młyna. W czasie drugiej wojny światowej posiadłość została zarekwirowana przez Ministerstwo Wojny i stworzono w niej wspomniany wcześniej sierociniec. Architektem był William Leiper, który znany jest z projektu budynku Templeton On The Green w Glasgow, który był wzorowany na Pałacu Dożów z Wenecji. 

Licytacja od jednego funta

Budynek jest w złej kondycji, a ponadto jest wpisany do rejestru budynków zagrożonych. Przyszły inwestor więc musi mieć na uwadze, że projekt będzie kontrolowany przez urzędników oraz konserwatora zabytków. 

zdjęcie ofertowe / auctions.nationalpropertyauctions.co.uk

Posiadłość została wystawiona na licytacji, która rozpoczynała się od jednego funta. Termin składania ofert mija 17 lipca br. W momencie pisania materiału licytacja zatrzymała się na sumie 92 tys. funtów, czyli około 451 tys. złotych. To mniej więcej tyle, ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie w Warszawie. 

Źródło: auctions.nationalpropertyauctions.co.uk