Alarm - najpopularniejsza ochrona przed wizytą nieproszonych gości

Statystyki policyjne pokazują, że w Polsce z roku na rok coraz częściej dochodzi do kradzieży z włamaniem do prywatnych domów. W 2019 roku takich incydentów zgłoszono aż 71 tys. Część z nas świadomych zagrożenia decyduje się samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia - a najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż alarmu.

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Oferteo.pl (największy polski serwis łączący poszukujących usług z ich dostawcami) wśród budujących domy w 2019 roku. W badaniu ankietowym wzięło udział 660 osób.

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Sposoby ochrony mienia wybierane przez Polaków

W raporcie podano, że na zainstalowanie zabezpieczeń antywłamaniowych w swoim domu zdecydowało się 68 procent Polaków. Oznacza to jednak, że wciąż, w co trzecim nowo wybudowanym domu nie wdrożono żadnych środków, które mogłyby zabezpieczyć go na wypadek włamania.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są

Najczęściej wybieraną opcją, wśród inwestorów, którzy postanowili zabezpieczyć swoją nieruchomość, był montaż instalacji alarmowej. Wskazywało go aż 70 procent badanych. Kolejnym środkiem ochrony, który cieszył się dużą popularnością, były drzwi oraz okna antywłamaniowe, wybierane przez 68 procent ankietowanych. Często wymieniano także kamery (64 procent), a rzadziej zabezpieczenie bram garażowych. Co czwarty badany podejmował także decyzję o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy oferującej monitoring.

Bezpieczeństwo i komfort w jednym systemie

Taka opcję umożliwia instalacja inteligentnego budynku, określana również jako smart home. Inteligentne urządzenia znalazły zastosowanie w aż 32 procentach domów wybudowanych w ubiegłym roku. Co ciekawe, wśród rozwiązań smart home najczęściej wybierano właśnie alarmy (13 procent badanych).

materiały prasowe / oferteo.pl

Instalator może bowiem tak zaprogramować instalację alarmową, byśmy mogli nie tylko symulować naszą obecność w domu, gdy wyjedziemy z niego na weekend lub wakacje, ale także, aby wygodnie sterować oświetleniem, roletami czy klimatyzacją podczas codziennego użytkowania.

Dużą popularnością cieszyły się także kamery monitoringu oraz domofony.

Fred Potter, założyciel firmy Netatmo - producenta urządzeń smart home, wyjaśnia, że rozwiązania inteligentnego domu to nie tylko ciekawe gadżety ułatwiające życie. Są wśród nich również urządzenia zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i pomóc w ochronie domów.

materiały prasowe / oferteo.pl

Użytkownicy wiedzą, że ze spokojem mogą opuścić swój dom, bo zainstalowane rozwiązania będą go chronić przed intruzami. Możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamery na żywo czy system inteligentnego rozpoznawania twarzy to przyszłość zabezpieczeń domu.

Źródło: mat. prasowe Oferteo.pl

Więcej o: