Urządzasz mieszkanie - sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując meble w internecie

Chociaż stacjonarne sklepy z meblami są już otwarte, to część klientów m.in. ze względu na wciąż panującą pandemię decyduje się na zakup mebli przez internet. Podpowiadamy, o czym pamiętać, gdy korzystamy z ofert internetowych sklepów, bez uprzedniego zobaczenia wybranych produktów "na żywo" w salonie meblowym.

Zakupy w internecie dają wielu z nas w obecnym czasie większe poczucie bezpieczeństwa, bo możemy je zrobić bez wychodzenia z domu. Poza tym taki sposób dokonywania zakupów jest bardzo wygodny - meble i inne elementy wyposażenia wnętrz możemy zamówić w każdej chwili oraz skorzystać z ofert promocyjnych, podobnie jak w sklepach stacjonarnych.

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Odpowiednie wymiary

Po wybraniu w sieci interesującego nas modelu należy sprawdzić jego parametry techniczne. Dotyczy to zwłaszcza wielkości mebla, czyli jego szerokości, wysokości i głębokości. Trzeba też oczywiście zmierzyć dokładnie miejsce w domu, gdzie ma docelowo stanąć, na przykład nasza nowa sofa lub narożnik.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

Oczywiście jest to także ważne, gdy robi się zakupy w salonie stacjonarnym, jednak tam można zobaczyć mebel „na żywo” i dzięki temu przekonać się, jakie są jego rzeczywiste gabaryty w odniesieniu do elementów otoczenia, wyjaśniają specjaliści z polskiej firmy Gala Collezione.

Odcień może się różnić

Pomimo że sklepy internetowe kładą naprawdę duży nacisk na przygotowanie materiałów wysokiej jakości, kolor mebla (czy to wybarwienia drewna czy też tapicerki), który dotrze do naszego domu, może się różnić od tego, który widzieliśmy na ekranie komputera lub smartfona. Wynika to z prostej przyczyny różnic kalibracji ekranów poszczególnych urządzeń. Warto więc korzystać z oferty tych sklepów, które np. oferują możliwość zamówienia najpierw próbki tkaniny, aby zobaczyć jak kolor tkaniny lub odcień skórzanej tapicerki będzie prezentował się na żywo w naszym mieszkaniu.

Szersza gama produktów

Jednym z atutów sklepów internetowych jest to, że można zobaczyć w nich o wiele więcej różnych opcji produktu, np. ten sam model sofy w kilku odmiennych kolorach obicia. W sklepie stacjonarnym, ze względu na ograniczoną powierzchnię, nie zawsze jest to możliwe. Z drugiej strony - czasem pewne kolekcje, ze względu na ich specyfikę (np. systemy modułowe, z których samodzielnie konfiguruje się sofę lub narożnik) mogą być dostępne wyłącznie w salonie stacjonarnym, bo wymagają pomocy sprzedawcy przy ich zakupie.

Decydując się na zakup przez internet, powinniśmy także pamiętać o innym ważnym aspekcie. W sieci nie mamy możliwości sprawdzenia komfortu mebla, bo nie możemy na przykład, ani dotknąć narożnika, ani na nim usiąść. Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z jego charakterystyką, m.in. informacjami o rodzaju wypełnienia i konstrukcji. Bogatsi o tę wiedzę, łatwiej dokonamy właściwego wyboru, znajdując atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny model, który zostanie w naszym domu na lata.

Specjaliści z polskiej firmy Gala Collezione wyjaśniają, że nie trzeba się także obawiać wizyt w salonie meblowym, bo wprowadzone ostatnio środki dbają o bezpieczeństwo i komfort klientów.

Źródło: materiały prasowe Gala Collezione

Więcej o: