Dom za pół miliarda złotych, a to zaledwie hektar gruntu

Czy hektar ziemi może kosztować pół miliarda złotych? Oczywiście, o ile znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Beverly Hills i stoi tam ogromna willa. Taka posiadłość właśnie idzie na sprzedaż za ok. 570 mln złotych.

Posiadłość wystawiona na sprzedaż należy do słynnego inwestora budowlanego - Steve'a Wynna, który uchodzi za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. A w 2008 roku, jego majątek był szacowany na 3,9 mld dolarów. 

Posiadłość w Beverly Hills

Dom wystawiony na sprzedaż to prawdziwa rezydencja mająca niemal dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Na czterech piętrach jest 11 sypialni i 16 łazienek. Budynek dla ułatwienia posiada również windę, a został zaprojektowany przez architekta o polsko brzmiącym nazwisku - Williama Hablinskiego. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

W ostatnich latach rezydencja przeszła gruntowny remont i na jej terenie znajduje się wiele luksusowych udogodnień dla gospodarzy. To między innymi siłownia, prywatna sala kinowa i piwnica win. Do dyspozycji są również kort tenisowy, klimatyzowana altana oraz basen.

zdjęcie ofertowe / hiltonhyland.com

Kupując ten dom, kupuje się też niezwykłe sąsiedztwo. Według serwisu Variety.com nowy właściciel nieruchomości zostanie sąsiadem prezesa Amazona Jeffa Bezos'a oraz producenta filmowego Davida Geffena. 

Dobry interes

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 135 mln dolarów, czyli około 570 mln złotych. Steve Wynn został posiadaczem willi przed pięcioma laty, gdy kupił ją za 47,85 mln dolarów. Oznacza to, że posiadłość niemal potroiła swoją wartość. Ale nie podano, ile kosztował przeprowadzony ostatnio remont. Jak pisze "Rzeczpospolita", to jeden z najdroższych domów w Kalifornii. 

zdjęcie ofertowe / hiltonhyland.com

Sam Steve Wynn nie musi się bać, że pozostanie bez dachu nad głową, gdy posiadłość znajdzie nowego właściciela. Ten 78-letni biznesmen, znany z budowania kasyn w Las Vegas, dysponuje jeszcze innymi domami - luksusowy penthouse w Nowym Jorku, za który zapłacił 70 mln dolarów oraz rezydencję na Florydzie. Zawsze może też zamieszkać na swoim luksusowym jachcie Aquarius, który kupił za 215 mln dolarów.

Źródło: variety.com

Więcej o:
Komentarze (3)
Dom za pół miliarda złotych, a to zaledwie hektar gruntu
Zaloguj się
  • szabepio

    Oceniono 7 razy 1

    Dla mnie za mały. Potrzebuję minimum 15 sypialni. I większy basen. Mam 36 odrestaurowanych klasyków. Wszystkie muszą stać w garażu i być dobrze wyeksponowane, z bezkolizyjnym wyjazdem. Mogę dać max 65mln.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX