Jak pokazać dom online. Te narzędzia pomogą w czasie kryzysu

Pośrednicy nieruchomości to jedna z wielu grup zawodowych, która może ucierpieć z powodu zwiększenia izolacji mieszkańców. Znaczna część ich pracy polega na bezpośrednich rozmowach z klientami oraz na wizytach lokalnych w wybranych nieruchomościach. Oto garść porad, jak kontynuować pracę pozostając w domu.

Do tej pory wiele spośród wymienionych w materiale pomysłów i aplikacji było jedynie uzupełnieniem oferty w wachlarzu możliwości sprzedawców nieruchomości. W obliczu izolacji spowodowanej koronawirusem stają się jednak podstawowymi narzędziami pracy. Jeżeli nie wiesz, jak dalej funkcjonować na rynku, zobacz nasze podpowiedzi. 

Rozmowy online

Duży udział w pracy pośrednika nieruchomości miały od zawsze rozmowy bezpośrednie z klientami. Dialog z właścicielem, który chce sprzedać nieruchomość oraz z klientami chętnymi ją nabyć to praktycznie podstawa działalności każdego biura sprzedaży i agencji nieruchomości. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

Ze względu na wprowadzenie w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, Polacy zostali wezwani do ograniczenia kontaktów między sobą i wychodzenia z domu jedynie w razie potrzeby. Nic dziwnego, że oglądanie nieruchomości z klientem oraz ustalanie warunków współpracy podczas kontaktu bezpośredniego jest bardzo utrudnione. 

Z pomocą na szczęście przychodzą nowoczesne technologie, które umożliwiają rozmowy online. Agenci i sprzedawcy nie są ograniczeni jedynie do telefonu. W sukurs przychodzą wszelkie aplikacje do wideorozmów.

Wśród nich można wymienić te najbardziej powszechne jak aplikacja Messenger czy Skype, ale do kontaktu bardziej profesjonalnego warto skorzystać np. aplikacji ZOOM. W ten sposób można bez przeszkód porozmawiać, ustalić warunki, przekazać niezbędne informacje oraz zaprezentować nieruchomość.

Rozwiązania profesjonalne

Ale wideorozmowy i streamy to dopiero początek. Istnieją narzędzia, które praktycznie przenoszą do wirtualnego świata takie czynności jak np. pokaz nieruchomości. W obecnej sytuacji takie aplikacje jak Evryplace oraz SpotBrowser mogą okazać się niezwykle przydatne.

 

Oba narzędzia ułatwiają tworzenie zdjęć sferycznych oraz późniejsze ich złożenie w oficjalny wideospacer po nieruchomości. Jakby tego było mało, istnieje możliwość odbycia spaceru wraz z klientem i odpowiadanie na jego pytania na bieżąco za pomocą współdzielenia transmisji. 

Tworzenie atrakcyjnych ofert

Właśnie teraz, jak nigdy wcześniej, jest czas, by oferty umieszczane na serwisach internetowych były maksymalnie przejrzyste, atrakcyjne wizualnie i czytelne. Chodzi nie tylko o rzetelny opis oraz estetyczne zdjęcia. Sprzedawcy i pośrednicy powinni skorzystać z innych narzędzi, które ułatwiają zorientowanie się kupcom w proponowanym zakupie.

W tym celu powstały takie aplikacje jak otoagenci czy Roomstyler. To tylko najciekawsze z istniejących aplikacji, dzięki którym nawet bez znajomości takich programów jak AutoCAD czy Archicad uda się nam stworzyć estetyczny rzut pomieszczenia wraz ze wszystkim wymiarami.

Wykonanie i załączenie estetycznego rzutu od zawsze podnosiło atrakcyjność ogłoszenia, a w obecnej sytuacji wydaje się być praktycznie podstawą. Dzięki niemu łatwiej można wytłumaczyć zainteresowanej osobie rozkład pomieszczeń danego lokalu. Co ważne, dzięki tym narzędziom całość można wykonać samodzielnie. 

Oczywiście nie każdy pośrednik musi chcieć, bądź mieć czas, by zajmować się tym osobiście. W takich wypadkach zawsze można skorzystać z obsługi licznych firm, które zajmą się tym za niego. Skorzystać można, chociażby z usług firmy QuickPlan - która zajmuje się tworzeniem spersonalizowanych rzutów, aksonometrii oraz wizualizacji. 

Z kolei do wykonania wirtualnego spaceru po nieruchomości można skorzystać z pomocy firmy WNĘTRZA 3D, która wykona to zadanie za nas. 

Spis aplikacji i usług

Aplikacje i narzędzia:

Firmy usługowe:

Więcej o: