Rudera za 12 milionów złotych? Tak! Jeżeli mieszkasz przy ulicy, z której pochodził Sid Vicious z Sex Pistols

Dom ze zdjęcia został wystawiony na sprzedaż za 2,5 miliona funtów. Według ekspertów doprowadzenie go do stanu świetności będzie kosztować od 200 do 350 tysięcy. Skąd taka cena? Szczęśliwy nabywca zamieszka w elitarnej dzielnicy, z której pochodzą znani artyści.

Ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii nie raz zaskakiwały swoją wysokością. Oto kolejny dowód na to, że londyńczycy bardziej cenią lokalizację i prestiż, niż standard samych budynków. 

Rudera za miliony funtów

Na pierwszy rzut oka oferowany budynek nie różni się niczym od setek zaniedbanych domów w Londynie. Dwupoziomowa, szeregowa nieruchomość w widoczny sposób odróżnia się od pozostałych domów stojących przy ulicy. Pozostałe budynki wyglądają na zadbane i modernizowane. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Dom znajdujący się przy ulicy Pindock Mews, w zachodniej części Londynu, ma 250 metrów kwadratowych powierzchni, ale znaczną część zajmuje dwumiejscowy garaż. Nie imponuje również liczba pomieszczeń. Zaledwie jeden salon i sypialnia, oraz łazienka z ubikacją.

Ten niezbyt wyszukany dom kosztuje obecnie 2,5 miliona funtów, czyli około 12,2 miliona zł

Sławni sąsiedzi i niemal centrum Londynu

Dom został wystawiony na sprzedaż jeszcze w 2016 roku, skąd więc nagłe zainteresowanie budynkiem? Jak się okazało, właściciel budynku do końca tego roku ma możliwość dobudowania jeszcze jednego piętra. Ale trzeba się śpieszyć, ponieważ pozwolenie najprawdopodobniej nie zostanie przedłużone.

W okolicy wychowały się gwiazdy brytyjskiej muzykiW okolicy wychowały się gwiazdy brytyjskiej muzyki zdjęcia ofertowe / zoopla.co.uk

Według ekspertów cytowanych przez dziennik Daily Mail remont i dobudowa piętra mogą kosztować od 200 tys. do 350 tysięcy funtów. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż Ci sami eksperci twierdzą, że dom o powiększonym metrażu w tej okolicy mógłby kosztować nawet milion funtów więcej niż obecnie

Nie bez znaczenia na cenę pozostaje również sąsiedztwo oraz lokalizacja domu. Sąsiadem obecnego właściciela był sam Sid Vicious, niezapomniany basista zespołu Sex Pistols. Ale nie tylko on, w okolicy mieszkanie posiada również brytyjski piosenkarz i DJ irlandzkiego pochodzenia, wokalista zespołu Culture Club - Bob George.

Ponadto budynek znajduje się niecały kilometr od pałacu Kensington oraz dwa kilometry od siedziby królowej Elżbiety II - Pałacu Buckingham. 

Źródło: zoopla.co.uk

Więcej o:
Komentarze (10)
Rudera za 2,6 miliona funtów? Tak! Jeżeli mieszkasz przy ulicy, z której pochodził lider Sex Pistols
Zaloguj się
 • yayebye

  Oceniono 9 razy 9

  Takie "niemal centrum Londynu" jak i Bob George z Culture Club

 • konstancja

  Oceniono 5 razy 3

  zastanawiałam się nad kupnem, ale nadbudowanie piętra przekracza już moje finansowe możliwości. Co innego remont; ten zrobi na czarno p. Jacek ze swoją ekipą.
  Ale taki adres w Londku to sam cymes...

 • sabaton128

  Oceniono 2 razy 2

  "gdyż Ci sami eksperci"
  Dziennikarza zapraszamy do postawówki na powtórkę podstaw języka polskiego.

 • m.godwin

  Oceniono 1 raz 1

  Też mi odkrycie, że stan techniczny budynku ma mały wpływ na cenę w stosunku do wartości lokalizacji (działki, na której stoi).

 • zaginiony_palik

  Oceniono 1 raz 1

  Boy George, jeśli już

 • coalesce

  0

  Wcale mnie nie dziwi. Ktoś ma pomysł, ile np. może kosztować rozpadająca się kamienica na Prostej w Warszawie?

 • the_dzidka

  Oceniono 2 razy 0

  Och -och!
  Kto pisze takie durne teksty, i to z błędami?

 • ukw8078

  Oceniono 3 razy -1

  Piękna nora dla leminga.

 • marcin1948

  Oceniono 3 razy -3

  Tytuł powinien brzmieć " "....albo jeżeli masz pierwszorzędne korzenie i rościsz sobie prawo do tej kamienicy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX