Zamienili Biały Dom na posiadłość na wyspie - tak teraz mieszkają Obamowie

Państwo Obama zeszłe lato spędzili w cudownej posiadłości na wyspie Martha's Vineyard. Najwidocznie tak im się spodobało, że postanowili wydłużyć sobie wakacje i kupili nieruchomość na stałe. Teraz wakacje mogą mieć przez okrągły rok.

Były prezydent USA, Barack Obama wraz ze swoją małżonką Michele od 2017 roku prowadzą życie z dala od polityki wydając książki swojego autorstwa. Najwidoczniej dość mają popularności, ponieważ kupili rezydencje na wyspie z dala od namolnych fanów. 

Zobacz wideo

Rezydencja z historią

Bajeczna posiadłość znajduje się na popularnej wyspie Martha’s Vineyard, znajdującej się około 100 km od Bostonu. Cała nieruchomość zajmuje ponad 11 hektarów powierzchni nad jeziorem Edgartown Great Pond. 

Ponad 600-metrowa rezydencja ma siedem sypialni, dziewięć łazienek, basen oraz taras z widokiem na ocean. Dla gości są przewidziane dwa skrzydła rezydencji, a dla kucharza specjalnie wyposażona kuchnia. 

Co ciekawe, wyspa od dawna ma "prezydenckie" konotacje. To własnie na Martha’s Vineyard do śmierci mieszkała wdowa po prezydencie Kennedy'm - Jackie. W 1999 roku u wybrzeży wyspy Martha’s Vineyard zginął John F. Kennedy Jr., w wypadku pilotowanego przez siebie samolotu.

Ile zapłacili Obamowie

Rezydencja została wybudowana w 2001 roku i należała do przedsiębiorcy Wycliffe'a "Wyc" K. Grousbecka. Po raz pierwszy wystawił ją na sprzedaż w 2015 roku, za pokaźną kwotę 22,5 miliona dolarów (prawie 87 milionów złotych), lecz nie znalazł się nikt chętny. 

zdjęcia ofertowe / landvest.com

Przedsiębiorca obniżył w ostatnich miesiącach cenę do 14,85 milionów dolarów (około 57 milionów zł), ale Obamowie otrzymali duży rabat i za posiadłość zapłacili ostatecznie 11,75 miliona dolarów (czyli około 45 milionów złotych). 

Pieniądze na zakup nowej nieruchomości prawdopodobnie zdobyli sprzedając poprzednią rezydencję, w której mieszkali w każde lato podczas prezydentury. Obamowie na tamtej transakcji zarobili 15 milionów dolarów. 

źródło: dailymail.co.uk, landvest.com

Za wysokie progi? Tańsze nieruchomości znajdziecie na Domiporta.pl:

Więcej o: