Hotel z "Kevina samego w Nowym Jorku" istnieje do dzisiaj i korzysta ze swojej sławy

W drugiej cześci świąteczego filmu "Kevin sam w Nowym Jorku", główny bohater zatrzymuje się w niezwykłym hotelu, który istnieje do dzisiaj, a rok temu oferował gościom specjalny pakiet, w którym można się było poczuć jak tytułowy Kevin.

Hotel Plaza to jeden z najbardziej znanych hoteli Nowego Jorku. Zatrzymywały się w nim gwiazdy i politycy. Ale co najbardziej istotne, był scenografią do nagrywania jednego z najbardziej popularnych świątecznych filmów. 

Kevin sam w Nowym Jorku

Hotel Plaza, w którym zatrzymał się Kevin istnieje naprawdę i do dzisiaj cieszy się ogromną estymą. W tym świątecznym przeboju wystąpił obecny prezydent USA - Donald Trump. Był on wtedy właścicielem hotelu, kupił go za 407 milionów dolarów. 

Hotel Plaza w Nowym JorkuHotel Plaza w Nowym Jorku Paweł Marynowski / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

- Nie nabyłem budynku, nabyłem arcydzieło – Mona Lisę. Pierwszy raz w moim życiu, świadomie zawarłem umowę, która nie była opłacalna ponieważ mogę nigdy nie usprawiedliwić ceny, którą zapłaciłem i to bez względu na to jak sukcesywna stanie się Plaza - pisał w liście otwartym, opublikowanym na łamach dziennika "The New York Times" ówczesny właściciel Donald Trump.

 

W 2018 roku hotel oferował specjalny pakiet dla fanów filmu "Kevin sam w domu". Za 895 dolarów można było zanocować w pokoju, w którym zatrzymał się Kevin. W cenie pakietu było również zwiedzanie Empire State Building, cztery godziny jazdy po mieście limuzyną, a ponadto gość mógł skorzystać z menu, ukazanego w filmie. 

Dalsze losy

Cztery lata później hotel ogłosił upadłość, a budynek trafił w ręce singapurskiej firmy CDL Hotels International Ltd. i podmiotu gospodarczego, zarządzanego przez arabskiego księcia Al-Walida ibn Talala. Obecni właściciele kupili go za 675 milionów dolarów. 

Dom Roba McAllistera, do którego udał się Kevin po opuszczeniu Hotelu Plaza znajduje się w dzielnicy Upper West Side, niedaleko Central Parku. Kamienica mieści się dokładnie pod adresem 51 W 95th St. 

 

Jest to typowa włoska kamienica, jakich wiele można spotkać w okolicy. Posiada wysokie pierwsze piętro, bez parteru. Całość jest zbudowana z pięknej czerwonej cegły. 

Źródło: zillow.com

Więcej o: