Przeprowadź się do Tulsy, a dostaniesz miejsce do pracy i 40 tys. złotych

Niewielkie, jak na standardy USA, miasto Tulsa ma niezwykłą ofertę dla pracowników ze Stanów, ale i całego świata. Za przeprowadzkę do tego miasta na zaledwie rok, można dostać darmowe miejsce do pracy, specjalną ofertę mieszkaniową, a jako bonus prawie 40 tysięcy złotych.

Część krajów cierpi z powodu przeludnienia, a część z powodu wyludniania. USA należą do tej drugiej kategorii, nic więc dziwnego, że władze oraz prywatni inwestorzy szukają sposób na skuteczne przyciąganie nowych pracowników. Jednym z takich pomysłów jest program Tulsa Remote, zorganizowany przez miasto, do którego w kultowym serialu "Friends" przeprowadził się Chandler Bing.

Tulsa Remote

Za program odpowiada prywatny inwestor - George Kaiser, jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Pochodzący z Tulsy inwestor posiada majątek oszacowany na siedem miliardów dolarów co dało mu 79 lokatę wśród najbogatszych rankingu "Forbesa". 

Właściciel między innymi spółki BOK Financial Corporation za punkt honoru postawił sobie sprowadzenie do miasta jak największej liczby specjalistów mogących spokojnie pracować w jego rodzinnym mieście. Właśnie w tym celu powstał program Tulsa Remote.

Program przewiduje dla uczestników programu zapewnienie miejsca do pracy zdalnej (między innymi biura coworkingowe), specjalnych ofert mieszkaniowych położonych w centrum miasta w atrakcyjnych cenach oraz bonusowe 10 tysięcy dolarów, czyli około 39 tysięcy złotych dla każdego, kto osiedli się i będzie pracował w mieście Tulsa. 

Warunki jakie należy spełnić

Oczywiście, by dostać się do programu należy spełniać odpowiednie warunki. Program Tulsa Remote jest przewidziany dla Amerykanów oraz dla osób z zagranicy, którzy posiadają aktualne pozwolenie na pracę oraz przebywanie na terytorium USA przez cały czas uczestnictwa w programie. 

Ponadto, osoby chcące przystąpić do udziału w programie muszą poświadczyć, że są pełnoetatowymi pracownikami zdalnymi lub pracować na własny rachunek. Rzecz jasna, oferta dotyczy jedynie osób powyżej 18 roku życia.

Efekty już są

Organizatorzy akcji prowadzą ją od 2018 roku, a jej efekty są optymistyczne. Dwanaście osób, które biorą udział w obecnie prowadzonej edycji już kupiło dom w Tulsie i zamierzają zostać na dłużej. Taki z resztą był plan organizatorów. Jak mówił główny dyrektor wykonawczy programu dla redakcji CNN - Wierzymy, że jeśli zachęcimy ludzi do przyjazdu na rok, to oni zostaną dłużej. 

W pierwszych dwóch latach organizatorzy zamierzali sprawdzić do miasta 250 osób. W edycji, której start ma się rozpocząć w 2020 roku ma być ich dwa razy więcej. Do tej pory do udziału zgłosiło się ponad 10 tysięcy osób ze 150 krajów, spośród nich wytypowano około setki uczestników. 

źródło: edition.cnn.com, tulsaremote.com

Więcej o: