Jest 24 razy wyższy niż szeroki - najcieńszy wieżowiec Nowego Jorku na ukończeniu

Jego szacunkowy koszt może wynieść nawet miliard dolarów, a przez pewien czas nie było pewne nawet czy zostanie ukończony. Ale jak informuje wykonawca, praca nad "najcieńszym" wieżowcem Nowego Jorku zakończą się pod koniec 2020 roku.

Pierwsi właściciele apartamentów mają wprowadzić się już latem 2020 roku, natomiast wszystkie prace mają się zakończyć do końca przyszłego roku. Obecnie kończą się ostatnie prace związane z budową elewacji i wykańczania dachu. Przede wykonawcą jeszcze szereg prac wykończeniowych wewnątrz. 

Zobacz wideo

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej

Niezwykły budynek znajduje się w tzw. alei miliarderów, gdyż na apartament położony między Szóstą i Siódmą dzielnicą mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Przykładem niech będzie zakup penthouse'u na 238 milionów dolarów przez miliardera Kena Griffina. Przytoczony apartament znajduje się w bliskim sąsiedztwie, bo na 220 Central Park South. 

Nie podano jeszcze do oficjalnej informacji, ile będą kosztować apartamenty położone najwyżej w budynku 111 West 57th Street, ponieważ do ich ukończenia został jeszcze ponad rok. Ale ceny pierwszych sprzedanych mieszkań położonych najniższej wynoszą od 16 do 57 milionów dolarów. 

Co ciekawe. Budynek powstaje od 2014 roku - tak długi okres budowy wynika z czasową utratą finansowania. W budowy wycofał się w połowie procesu budowlanego kluczowy inwestor i prace musiały zostać wstrzymane, a na szczęście prace wznowiono wraz z nowym inwestorem w 2017 roku. 

Najcieńszy budynek Manhattanu

To co wyróżnia wieżowiec 111 West 57th Street, zwany również Steinway Tower, to jego hipnotyzujące proporcje. Budynek jest dokładnie 24 razy dłuższy niż szerszy. Jego niezwykła linia wraz z lokalizacją niemal na osi wzdłużnej Central Parku tworzy niesamowity spektakl dla obserwatora jak również dla przyszłych lokatorów. 

Wizualizacja fasady budynkuWizualizacja fasady budynku materiały prasowe / http://111w57.com

O tym jak bardzo przyciąga wzrok przechodniów budynek o takich niecodziennych proporcjach mogą się przekonać warszawiacy podziwiający budynek Cosmopolitan znajdujący się na osi ulicy Emilii Plater. Budynek widoczny od strony tej ulicy wydaje się niezwykle smukły, co może dać wyobrażenie o ostatecznym wrażeniu jakie może tworzyć Steinway Tower. 

Wykonawca przewidział dla klientów 60 apartamentów do kupienia, a sam budynek ma 80 piąter o różnej wysokości. Część z nich jest przewidziana na dodatkowe atrakcje dla mieszkańców, takich jak basen, siłownia czy strefa SPA. Zupełnie tak samo jak w polskiej Złotej 44. 

źródło: businessinsider.com

Tych, których nie stać na apartament w Nowym Jorku zapraszamy do ogłoszeń z polskiego rynku nieruchomości: 

Więcej o: