Prywatna plaża, niezwykłe schody i oszust "Lucky Luke". Jedyna taka posiadłość w San Francisco

Z ulicy budynek wygląda niepozornie. Ale od strony plaży.... Niesamowite położenie na klifie i oryginalne schody robią wrażenie. Poza tym dom przy 224 Sea Cliff Ave. w San Francisco ma ciekawą historię. Czy to wszystko warte ceny 15 mln dolarów?

Najciekawszym elementem luksusowej posiadłości jest jego niewidoczna z ulicy część, czyli majestatyczne schody prowadzące wzdłuż klifu aż do plaży znajdującej się kilkanaście metrów poniżej budynku.  

Na plażę prowadzą długie schody z różową balustradą. Z racji otaczających z obu stron klifów, dostęp do plaży od strony lądu mają jedynie właściciele nieruchomości.  

Schody na plażęSchody na plażę zdjęcia ofertowe / zillow.com

Nie mniej atrakcyjny jest widok z tarasu. Z budynku widać panoramę rozciągającą się na całą cieśninę Golden Gate i sławny na całym świecie most. Dom ma powierzchnię 640 m kw., jest w nim siedem sypialni i sześć łazienek. 

Widok na cieśninę Golden GateWidok na cieśninę Golden Gate zdjęcie ofertowe / zillow.com

Historia kryminalna w tle

Dom kryje również swoje tajemnice. To właśnie tu znany w USA inwestor oraz deweloper Luke Brugnara zamówił dzieła sztuki warte 11 mln dol. Brugnara, zwany "Lucky Luke'm", nie chciał zapłacić dealerowi za. przesyłkę, za co, m.in. sąd skazał go na 7 lat wiezienia.

Nieruchomości nie można odmówić zalet oraz ciekawej historii, ale pierwotna cena ofertowa zrobiła wrażenie również na klientach. Budynek został wystawiony na sprzedaż w 2016 roku za prawie 20 milionów dolarów. Niestety, przez dziewięć miesięcy przebywania na liście ofert, nie znalazł się chętny, a właściciele zdjęli ogłoszenie. Ogłoszenie wróciło dopiero w październiku br. z ceną obniżoną do 15 milionów dolarów, czyli za prawie 58 milionów złotych

źródło: zillow.com

Więcej o: