Aparthotele w paśmie górskim - tutaj sezon trwa cały rok

Turystyka w górach ma tę przewagę nad innymi obszarami, że nie jest zależna od sezonu, tak jak np. obszary morskie. W zimie przyciągnie turystów marzących o białym szaleństwie, w miesiącach letnich będzie idealną odskocznią od zatłoczonych plaż. Dodajmy do tego ekskluzywne wyposażenie i mamy przepis na korzystną inwestycje w nieruchomości!

Sudety - łańcuch górski na styku Polski, Niemiec i Czech. Perła górskiego wypoczynku, z której atrakcji korzystają turyści głównie z wymienionych trzech krajów. W okolicach Czarnej Góry znajduje się centrum tego regionu, gdzie znajdują się inwestycje aparthotel Biała Perła oraz luksusowy Infinity Zieleniec Ski&Spa. To idealne miejsce dla turystów.

Polacy coraz bardziej lubią wakacje 

Z roku na rok, Polacy wydają na wakacyjny wypoczynek coraz więcej. Widać to doskonale, analizując wyniki badania przeprowadzonego przez KAYAK.pl. Spada odsetek Polaków wydających na letni wypoczynek poniżej 3890 PLN, a rośnie grupa turystów planujących wydać na wypoczynek od 3890 PLN do 7720 PLN.  

domiporta.pl

Wzrost można zauważyć również w grupie, która planuje wydać na plany wakacyjne od 19 361 PLN do 38 715PLN. Pozostałe grupy pozostają bez zmian. Rosnąca liczba turystów szukających lepszych warunków odbija się na całej branży usługowo-turystycznej, która musi podnosi swoje standardy by dopasować się do coraz wyższych oczekiwań gości. Polski turysta oczekuje nie tylko wygodnego miejsca do spania, ale i atrakcyjnej infrastruktury. Takie warunki mogą zapewnić inwestycje w aparthotel, które właścicielom lokali dają zysk przez cały rok! 

Dlaczego w góry? 

Turyści wybierający ten kierunek turystyki to osoby najczęściej wykształcone i szukające czegoś więcej niż kojący “szum fal”. Potrzebują miejsca, w którym mogą rozkoszować się pięknem otaczającej przyrody oraz gdzie poznają wyjątkowe zabytki architektury i przemysłu. Sudety to dla nich idealny kierunek.  
W lato, na turystów odwiedzających Białą Perłę oraz Infinity Zieleniec Ski&Spa czeka wiele atrakcji na miejscu oraz w niewielkiej odległości. Dla miłośników wypoczynku na łonie natury czeka Śnieżnicki Park Krajobrazowy, słynna Ścieżka w Chmurach w Dolni Moravie, Wodospad Wilczki czy jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie.  

Natomiast osoby poszukujące w czasie urlopu interesujących miejsc do zwiedzania mogą udać się do będących w pobliżu kopalni złota (w Złotym Stoku) i uranu, gdzie dostępna jest specjalna Podziemna Trasa Turystyczna. Rodziny z dziećmi nie muszą obawiać się nudy, ponieważ w pobliżu jest Minieuroland w Kłodzku oraz Ogród Bajek w Międzygórzu, gdzie można spędzać całe dnie, a później wrócić na relaksujący wieczór spędzony nad basenem, w SPA bądź w jednej z kilku restauracji.  

Wizualizacja basenu w inwestycji aparthotel Infinity Ski&SpaWizualizacja basenu w inwestycji aparthotel Infinity Ski&Spa materiały prasowe

Równie dobrze wypada wypoczynek zimowy. Czarna Góra (na którą prowadzi szybka kolejka linowa – Luxtorpeda), gdzie znajdują się obie inwestycje, to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów zimowych w Polsce. Znajduje się tu kompleks narciarski – Zieleniec Ski Arena. Trasy narciarskie składają się na łącznie 22 km tras zjazdowych (w tym 17 km tras jest oświetlona do 22:00), 5 kolei linowych i 24 wyciągi, a dla chętnych pozostaje jeszcze nartostrada. Dla fanów zimowych sportów ekstremalnych jest Snow park i pełnowymiarowy halfpipe do ćwiczenia podniebnych akrobacji.

Stok w pobliżu inwestycji Biała PerłaStok w pobliżu inwestycji Biała Perła materiały prasowe

Ale atrakcje to nie wszystko, by sprowadzić turystów. Budynki muszą oferować liczne udogodnienia dla gości. W przypadku aparthoteli w górach, dobrze są postrzegane takie udogodnienia jak narciarnia do przechowywania sprzętu narciarskiego oraz saunarium, gdzie można poprawić krążenie po godzinach spędzonych na stoku. W posiadłościach górskich istotne są krajobrazy, dlatego coraz większe grono deweloperów wykorzystuje tę niezaprzeczalną zaletę i wyposaża inwestycje w taras widokowy bądź nawet ski-bar! 

Sudety to ruch turystyczny przez okrągły rok, jak więc można wykorzystać ten fakt do zainwestowania pieniędzy? Wystarczy znaleźć atrakcyjną ofertę kupna aparthotelu w renomowanym ośrodku i cieszyć dodatkowo miejscem na wakacyjne wyjazdy! Dwie pieczenie na jednym ogniu! 

Jak zarabiać na condohotelach? 

Zarabianie na aparthotelach jest tak naprawdę uzależnione od atrakcyjności turystycznej danego ośrodka. Aparthotele w górach mają wspomnianą wcześniej przewagę, że są atrakcyjne przez okrągły rok. A mechanika inwestowania jest prosta.   

Deweloper buduje obiekt hotelowy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i zostaje jego operatorem (bądź angażuje do tego zadania oddzielną firmę). Inwestor prywatny wykupuje w hotelu apartament wykończony “pod klucz” na własność, a operator zajmuje się serwisem oraz obsługą gości.  

Wizualizacja inwestycji aparthotel Infinity Ski&SpaWizualizacja inwestycji aparthotel Infinity Ski&Spa materiały prasowe

Operatorzy oferują różne modele współpracy przy wynajmie lokali turystom. Najczęstszym jest forma dzierżawy apartamentu i stała opłata dla właściciela lokalu. Przy czym koszty obsługi, serwisu i marketingu ponosi operator. 

Apartamenty typu condo może kupić osoba prywatna lub osoba prowadząca działalność gospodarczą. Zakup nieruchomości może być opodatkowany dwiema stawkami VAT - 8 i 23%. Jej wysokość jest uzależniona od tego, czy apartament ma przeznaczenie użytkowe (23%) czy mieszkalne (8%), co z kolei jest pochodną planu zagospodarowania przestrzennego. 

Ile można zyskać? 

To zależy od tego jak skonstruowana jest umowa między operatorem budynku i właścicielem apartamentu. Np. w przypadku aparthotelu Biała Perła zysk jest gwarantowany w wysokości 7%. A wszystkie koszty związane z wynajmem apartamentu (jak reklama, obsługa, koszty eksploatacyjne ponosi operator). Co istotne, umowa najmu apartamentu zawierana jest na 5 lat lub na czas nieokreślony z 12 miesięcznym, bezpiecznym okresem wypowiedzenia. A ponadto inwestor może w każdej chwili sprzedać swój apartament.

 7% zysku oferuje za swoje apartamenty inwestycyjne również aparthotel Infinity Zieleniec Sky&Spa, a obie inwestycje oferują dodatkowo pobyt właścicielski, gdyby właściciel nieruchomości chciał odpocząć w swoim apartamencie w dowolnym momencie. To prosty, uczciwy i bezpieczny mechanizm nawet dla zachowawczych inwestorów.  

Więcej o: