Perła Śródmieścia - ekskluzywne apartamenty w nowym centrum polskiego Manchesteru

W ubiegłym roku brytyjski dziennik The Independent na swojej liście najciekawszych miejsc do odwiedzenia, umieścił jedno z polskich miast. Wśród takich aglomeracji jak Nowy Jork, Dublin czy Hawana, znalazła się także Łódź. Powód? Niezwykła metamorfoza, którą przeszła: z szarego w urzekające świeżym blaskiem miasto. Obraz stereotypowej Łodzi to już przeszłość. Potwierdza to nie tylko zwiększająca się liczba turystów i inwestorów, ale również takie nieruchomości, jak choćby Perła Śródmieście.

Odmieniony polski Manchester

W ostatnich latach Łódź może dodatkowo pochwalić się największą inwestycją w Europie Środkowej, w której łączy się: biznes, kultura, handel oraz transport. Mowa oczywiście o Nowym Centrum Łodzi, które obejmuje renomowany obszar wydzielony ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Piotrkowską i Tuwima. To właśnie przy ostatniej z nich usytuowana będzie Perła Śródmieścia, a mianowicie ekskluzywny apartamentowiec, który powstał z myślą o najbardziej wymagających klientach.

Ze względu na występowanie w mieście zabytkowych zespołów fabryczno-rezydencjalnych, Łódź nazywana jest potocznie polskim Manchesterem. Perła Śródmieścia swoją niekonwencjonalną konstrukcją nawiązuje właśnie do tej klimatycznej stylistyki. W projekcie planowana jest również klasyczna elewacja z naturalnego piaskowca, co sprawia, że inwestycja będzie idealnie korespondować z pozostałą zabudową, a także pretendować do miana architektonicznej perły miasta.

Perła Śródmieścia - dlaczego warto w niej zamieszkać?

Apartamenty Perły Śródmieścia to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę, nowoczesne rozwiązania oraz dogodną lokalizację. Firma Samson-Dom swoją nieruchomość zaprojektowała w oparciu o zróżnicowane potrzeby przyszłych mieszkańców. Dlatego w budynku znajdzie się 45 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni i konfiguracji: od mieszkań z jedną sypialnią, do penthousów liczących do 132 m2. Wiedząc, jak istotną rolę w codziennym życiu odgrywają jasne i przestronne wnętrza, firma Samson-Dom w swoich projektach uwzględniła duże, panoramiczne okna o doskonałych właściwościach akustycznych oraz cieplnych.

Wizualizacja inwestycji 'Perła Śródmieścia' w ŁodziWizualizacja inwestycji 'Perła Śródmieścia' w Łodzi domiporta.pl

Na parterze apartamentowca przy ulicy Tuwima 32 znajdować się będzie również duży lokal usługowy o powierzchni 142 m2. Z kolei w garażu podziemnym i naziemnym przewidywanych jest aż czterdzieści miejsc parkingowych.

Dodatkowe korzyści dla przyszłych mieszkańców płyną również z unikatowej lokalizacji. Perła Śródmieście usytuowana jest na wyjątkowym obszarze, cechującym się wspaniałą architekturą oraz dogodnym dostępem do komunikacji. Mieszkając w centrum Łodzi można zapomnieć o czasochłonnych dojazdach. Z kolei miłośnicy terenów zielonych będą zachwyceni bliskim sąsiedztwem, takich miejsc jak: Park im. K. Sienkiewicza, Ogród botaniczny czy Park im. S. Moniuszki.

Pasjonatów sportów przekona fakt, iż w pobliżu inwestycji znajdują się obiekty, takie jak: siłownie, kluby fitness, szkoły walki, pływalnie itp. Ponadto nie można zapominać, że Łódź to miasto o bogatej ofercie kulturalnej i rozrywkowej. Liczne teatry, kina, galerie, szkoły, restauracje oraz obiekty handlowe - wszystkie te obiekty w zasięgu ręki mieszkańców inwestycji. Rodziny z dziećmi powinny natomiast zwrócić uwagę na bogatą ofertę edukacyjną, zwłaszcza dlatego, że miasto jest jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków akademickich.

Apartamenty Perły Śródmieścia - dochodowa inwestycja

Zakup nieruchomości w apartamentowcu Perła Śródmieście to także doskonały sposób lokatę kapitału. Dowodzi temu choćby dogodna i unikatowa lokalizacja budynku, przez co wartość inwestycji z pewnością nie straci na swojej wartości. Coraz trudniej znaleźć obecnie nieruchomości, usytuowane w samym centrum tego miasta, tak jak apartamentowce od Samson-Dom.

Wizualizacja inwestycji 'Perła Śródmieścia' w ŁodziWizualizacja inwestycji 'Perła Śródmieścia' w Łodzi domiporta.pl

Dodatkowo warto jeszcze raz podkreślić, że Łódź jest jednym z najważniejszych miast turystycznych w Polsce, dlatego mieszkanie w Perle Śródmieścia posiada duży potencjał w zakresie tzw. wynajmu krótkoterminowego. Zwłaszcza z tego względu, że znajdują się w sądziedztwie takich miejsc, jak choćby tętniąca życiem ulica Piotrkowska czy Dworzec Fabryczny. Ze względu na bliskie położenie względem dużych biurowców apartamenty sprawdzą się również do wynajmu długoterminowego np. dla kierowników lub menadżerów firm.

Apartamenty przy ulicy Tuwima 32 to doskonała propozycja dla osób, które cenią połączenie tradycji z nowoczesnością. Inwestycja od Samson-Dom to Perła w śródmieściu Łodzi, która za sprawą oferowanych dogodności przekona najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji dostępnych na stronie samson-dom.pl.

Więcej o: