Mniej sprzątania, więcej czasu dla Ciebie

Marzysz o dobrze zorganizowanej, uporządkowanej i czystej kuchni, w której nie musisz sprzątać całymi dniami i nocami? Powiedzmy sobie szczerze, bałagan jest nieunikniony. Na szczęście istnieją sposoby, by go okiełznać z łatwością.

1. Przechowywanie otwarte czy zamknięte?

Wyeksponowane akcesoria kuchenne nadają wnętrzu charakteru. Decydując się jednak na otwarte przechowywanie, musimy liczyć się z częstym sprzątaniem. Aby tego uniknąć – lepiej zaplanować kuchnię z szafkami zamkniętymi. Na wierzchu mogą znajdować się akcesoria codziennego użytku. Dobrym pomysłem jest powieszenie przyborów do gotowania na szynie lub listwie magnetycznej, dzięki czemu uwolnisz przestrzeń na blacie.

Kungsfors - IKEAKungsfors - IKEA materiały prasowe

2. Cokół czy nóżki?

Trudno dostępne szczeliny i zakamarki sprawiają problem przy sprzątaniu. Dlatego zamiast kuchni na nóżkach, wybierz cokół, który przysłoni przerwę między szafką a podłogą. Kupując meble modułowe, nie musisz martwić się, że kuchnia nie będzie dopasowana do wymiaru pomieszczenia. Pamiętaj, że nawet bardzo niewielką przestrzeń można wypełnić szafką cargo lub zastosować panel maskujący.

Kungsbacka IKEAKungsbacka IKEA materiały prasowe

3. Technologia w kuchni

Nowoczesne sprzęty AGD mogą pomóc Ci w codziennych obowiązkach. Na przykład duża, energooszczędna zmywarkaw kuchni, która pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kolejnym sprzętem wartym uwagi jest piekarnik z funkcją samooczyszczenia, który dba o Twój czas i  porządek w kuchni po wielkich wypiekach.

4. Zapanuj nad chaosem

Dodatkowe półki, półki wstawiane, przegrody do szuflady, pojemniki do przechowywania, uchwyty na talerze i przezroczyste słoiki sprawią, że kuchnia będzie uporządkowana i funkcjonalna.

Unikniesz w ten sposób sprzątania rozsypanej mąki i rozbitych talerzy. Dobrym pomysłem jest zastosowanie mat do szuflad, które ułatwią utrzymanie czystości.

Variera IKEAVariera IKEA materiały prasowe

5. Pora na recykling

Zacznij sprytnie wyrzucać. Wybierz pojemniki dopasowane do różnych rodzajów odpadów. Zaplanuj miejsce na segregacje, tak aby dostęp do pojemników był szybki i łatwy, a opróżnianie i czyszczenie kosza nie stwarzało problemów.  Dobrym pomysłem jest zastosowanie ram wspierających, jeżeli pojemniki są w szufladzie. W przypadku umieszczenia koszy w szafce stojącej można zastosować wysuwane tace. 

6. I... gotowe!

Dzięki kliku prostym wskazówkom w łatwy sposób sprawisz, że w Twojej kuchni zapanuje porządek, a zaoszczędzony na sprzątaniu czas przeznaczysz na to, co lubisz robić najbardziej.