Historie uporu właścicieli nieruchomości w sporze z deweloperami - niezwykła galeria

Bywa, że jeden właściciel posesji nie chce sprzedać swojej ziemi za żadne pieniądze. Wtedy deweloper cierpliwie czeka bądź stara się negocjować. A co, jeżeli nie starcy mu tyle cierpliwości? Oto przegląd skrajnej obrony swojej nieruchomości.
Dom Edith Macefield Dom Edith Macefield boredpanda.com

Pierwowzór filmowego "Odlotu"

Dom Edith Macefield stał się pierwowzorem historii zawartej w filmie "Odlot" studia Pixar. Jej walka o prawo do własności śledziła cała Ameryka. Dom nie został sprzedany nawet, gdy deweloper zaproponował przeszacowaną cenę miliona dolarów. 

Dom położony w Melbourne w Australii Dom położony w Melbourne w Australii EddieAteDynamite

Melbourne, Australia

Piękny budynek w stylu kolonialnym jakich pełno w Australii. Ten jednak jest wyjątkowy. Dom został obudowany z każdej strony jednym biurowcem. Widok takiej zabudowy powoduje mimowolny uśmiech, choć właścicielom domu wcale nie musi być do śmiechu. Przynajmniej w momencie, gdy chcą wyjrzeć przez okno. 

Dom, w którym mieszkał Luo Baogen. Dom, w którym mieszkał Luo Baogen. news.nationalpost.com

Dom "symbol"

Luo Baogen i jego żona byli właścicielami jednego z lokali w budynku, który stał dokładnie po środku zaplanowanej autostrady w miejscowości Xiayangzhang w Chinach (prowincja Zhejiang). Małżeństwo było jedynymi ludźmi z całego miasteczka, którzy nie chcieli opuścić swojego domu. Małżeństwo zgodziło się przyjąć bardzo dobre warunki (ponad 260 tysięcy juanów) dopiero, gdy władze odcięły w budynku wodę, prąd i ogrzewanie. Do dzisiaj zdjęcie domu, w którym mieszkali jest symbolem walki o swoje prawa. 

Kamienica w środku estakady w pobliżu miasta Guangzhou w prowincji Guangdong Kamienica w środku estakady w pobliżu miasta Guangzhou w prowincji Guangdong chinadaily.com.cn

Guangzhou (prowincja Guangdong), Chiny

Budynek w prowincji Guangdong stał się światowym hitem internetu, gdy jego zdjęcia obiegły internet w 2015 roku. Tym razem jest to historia z happyendem, przynajmniej w pewnym sensie. Trzy rodziny nie chciały się wyprowadzić z budynku, który miał stać w miejscu nowej estakady w pobliżu miasta Guangzhou. Drogowcy nie mogąc wybudować ślimaka zgodnie z planem... obudowali budynek dookoła. Jak mawiają Chińczycy: tak powstał dom z widokiem 360 stopni na drogę

Waszyngton - USA Waszyngton - USA forgotten-ny.com

Waszyngton - USA

Choć może się wydawać, że palmę pierwszeństwa w wykorzystaniu każdego dostępnego miejsca mają Chińczycy, to amerykanom też nie można zarzucić "niegospodarności". Zaledwie kilkaset metrów od Białego Domu znajduje się budynek obudowany nie tylko z każdej strony, ale także zajmuje przestrzeń NAD budynkiem. To się nazywa amerykańska maksymalizacja przestrzeni!

Chongqing - Chiny Chongqing - Chiny venture160.wordpress.com

Chongqing - Chiny

Kolejny przykład uporu właściciela nieruchomości to niemal skrajność. Właścicielka budynku - Pani Wuping nie zgodziła się na przeniesienie wraz z 241 okolicznymi właścicielami. 3 lata walczyła o swoją cenę. Nieruchomość sprzedała dopiero w 2007 roku. Jej walka dostarczyła deweloperowi sporo nerwów, a internautom serię pięknych zdjęć. 

Rui (prowincja Zhejiang) Chiny Rui (prowincja Zhejiang) Chiny dailymail.co.uk

Rui (prowincja Zhejiang), Chiny

Historia mieszkanki tego domu rozpaliła w 2013 internautów na całym świecie. Budynek zamieszkiwała wtedy Zheng Meiju, która nie przystała na ofertę przeprowadzki zaproponowaną przez dewelopera. Chcąc ją przekonać do swojej propozycji rozpoczął rozbiórkę budynku. Lecz Zheng Meiju to nie przestraszyło. Mieszkanka domu nie wyprowadziła się nawet po odcięciu wody, prądu i ścieków. Inwestycja dewelopera została wstrzymana. 

Więcej o: